Apple usuwa błąd: pismo Telugu nie zawiesi już iPhone'a i Maka

Apple usuwa błąd: pismo Telugu nie zawiesi już iPhone'a i Maka20.02.2018 11:45
Apple usuwa błąd: pismo Telugu nie zawiesi już iPhone'a i Maka

Wczoraj wieczorem użytkownicy iUrządzeń mogli przestać bać się hinduskiego znaku. Apple wydało aktualizacje do iPhone’ów i Maków, która usuwa ostatnio odkryty błąd.

W poprzednim tygodniu informowaliśmy, że Apple zaliczyło kolejną wpadkę w kwestii oprogramowania. Okazało, że iOS i macOS mają kłopot z poprawną interpretacją znaków alfabetu telugu wykorzystywanego w Indiach. Wystarczyła wiadomość (np. SMS) zawierająca takie znaki, aby iPhone wpadł w pętle restartów, co mogło skończyć się nawet koniecznością reinstalacji systemu.

Problem, w wyniku którego użycie określonych sekwencji znaków mogło powodować awarie, eliminuje iOS w wersji 12.2.6. Dodatkowo aktualizacja usuwa problem, który mógł uniemożliwiać części aplikacji innych firm łączenie się z zewnętrznymi akcesoriami. Z kolei użytkownicy Maków powinny jak najszybciej zainstalować macOS w wersji 10.13.3.

Chroni przed hinduskim znakami ;) pic.twitter.com/PSXL381U36

— Mateusz Budzeń (@mateuszbudzen) 19 lutego 2018Na iOS należy przejść do Ustawień, wybrać opcje Ogólne i kliknąć na Uaktualnienie. W celu zainstalowania aktualizacji na macOS, trzeba wejść do App Store, kliknąć na Uaktualnienia i pobrać aktualizację. W obu przypadkach rozmiar łatek wynosi około 40 MB.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)