Apple wydaje iTunes 9.1

Apple wydaje iTunes 9.1

31.03.2010 10:57

Apple wydał aktualizację programu iTunes do wersji 9.1. Jej głównym celem jest synchronizacja biblioteki muzycznej z iPadem, ale pojawiły się też inne, interesujące zmiany.

Wczoraj informowaliśmy o zbliżającej się aktualizacji programu muzycznego iTunes. Nie trzeba było długo czekać, Apple jeszcze w nocy udostępnił wersję 9.1 aplikacji. Jest ona związana z wprowadzeniem do sprzedaży nowego produktu, czyli tabletu iPad, który będzie umożliwiał m.in. czytanie e-booków. Dlatego też iTunes dostosowano do potrzeb urządzenia - pojawiła się synchronizacja z iPadem. Dzięki niej użytkownik będzie mógł przesyłać muzykę, filmy, programy, e-booki i audiobooki z komputera do tabletu. Kolejna zmiana dotyczy e-sklepu iBooks, w którym posiadacze iPadów będą mogli kupować elektroniczne książki. E-booki będzie można również synchronizować między komputerem a tabletem. Ponadto zniknęła zakładka Książki audio, która wcześniej dostępna była w lewej części interfejsu. Jej miejsce zajęła kategoria Książki - tutaj będzie można przechowywać pobrane e-booki. Niestety, obecnie sklep iBooks dostępny jest wyłącznie dla mieszkańców USA.

Zgodnie z zapowiedziami pojawiły się również zmiany w usłudze Genius. To funkcja, dzięki której możemy mieszać piosenki dostępne w iTunes, tworzyć oryginalne listy odtwarzania itp. Programiści Apple’a udostępnili możliwość zmiany nazw i układu miksów w Geniusie; można także usuwać piosenki jak i całe listy. Z informacjami o wszystkich zmianach i poprawkach w iTunes 9.1 można zapoznać się na stronie producenta. Użytkownicy Maków mogą pobrać aktualizację za pomocą komendy Apple -> Uaktualnienia.

iTunes 9.1 można pobrać również z naszego vortalu. Aplikacja dostępna jest zarówno dla posiadaczy systemu Mac OS X, jak i Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)