Apple zaprezentował wyniki finansowe. Ostatni raz poznaliśmy liczbę sprzedanych iPhone'ów

Apple zaprezentował wyniki finansowe. Ostatni raz poznaliśmy liczbę sprzedanych iPhone'ów

Apple zaprezentował wyniki finansowe. (depositphotos)
Apple zaprezentował wyniki finansowe. (depositphotos)
02.11.2018 09:56, aktualizacja: 02.11.2018 10:56

Apple podał wyniki finansowe za ostatni kwartał roku fiskalnego. Obecna polityka cenowa najwidoczniej działa, bowiem firma z Cupertino ponownie osiąga ogromne dochody i może chwalić się kolejnymi wzrostami. Co jednak ciekawe, czwarty kwartał 2018 roku jest tym ostatnim, w którym poznaliśmy liczbę sprzedanych iPhone’ów.

Nowy raport finansowy zawiera już sprzedaż iPhone’a XS i XS Max, a także nowego Apple Watcha. W związku z tym, że tańszy iPhone XR pojawił się na sklepowych półkach w październiku, to nie został on uwzględniony.

Przychód Apple wyniósł 62,9 mld dolarów, więcej niż w poprzednim kwartale (53,3 mld) i także więcej niż w czwartym kwartale 2017 roku (52,6 mld). Natomiast zysk wyniósł 11,5 mld dolarów i także tutaj możemy mówić o wzrostach. Oczywiście największy udział w osiągnięciu tak świetnych wyników miała sprzedaż iPhone’ów, która stanowiła 59 proc. przychodów ze sprzedaży produktów i usług. Warto zaznaczyć, że druga pozycja należy do usług – 16 proc., które z każdym kwartałem rosną. Dopiero na następnym miejscu znajdują się komputery – 12 proc. iPady z wynikiem 6 proc. zostały wyprzedzone przez urządzenia zaliczane do kategorii Inne (7 proc.), która obejmuje m.in. smartwatche, słuchawki AirPods czy głośniki HomePod.

Wyniki w czwartym kwartale 2018 roku:

  • dochód – 62,9 mld dolarów
  • zysk – 11,5 mld dolarów
  • liczba sprzedanych iPhone’ów – 46,9 mln
  • liczba sprzedanych iPadów – 9,7 mln
  • liczba sprzedanych Maców – 5,3 mln
  • dochód z usług – 9,98 mld dolarów
  • dochód z innych produktów – 4,23 mld dolarów

Wyniki w czwartym kwartale 2017 roku:

dochód – 52,6 mld dolarów zysk – 10,7 mld dolarów liczba sprzedanych iPhone’ów – 46,7 mln liczba sprzedanych iPadów – 10,3 mln liczba sprzedanych Maców – 5,4 mln dochód z usług – 8,5 mld dolarów dochód z innych produktów – 3,23 mld dolarów

Niektórzy wskazują, że powodem jest brak dużych wzrostów w sprzedaży wspomnianych urządzeń lub nawet spadki. Jednakże rośnie średnia cena sprzedanego sprzętu, więc nawet jeśli sprzedaż utrzymuje się na podobnym poziomie, to Apple może chwalić się coraz większym dochodem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)