Apple zawstydził Microsoft: Mac M1 odpala Windowsa szybciej niż Surface

fot. Joey Banks, Ashkan Forouzani/Unsplash
fot. Joey Banks, Ashkan Forouzani/Unsplash

03.12.2020 13:46, aktual.: 03.12.2020 14:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Procesory Apple M1 cieszą się ogromnym zainteresowaniem w branży. Jak się teraz okazuje, sprzęt potentata z Cupertino potrafi radzić sobie z aplikacjami X86 na Windows 10 znacznie lepiej niż Surface Pro X Microsoftu.

Testu wydajności M1 Mac mini kontra Surface Pro X dokonał Martin Nobel. Komputer Mac korzystał z Windowsa 10 jako wirtualnej maszyny, gdzie użył do pomiarów wydajności Geekbench 5. Okazało się, że mimo wirtualizacji - nowy Mac mini wykręcił wyniki znacznie lepsze niż Surface Pro X z uruchomionym natywnie Windows 10 for ARM.

Jeśli chodzi o wynik operacji jednordzeniowych, było to 1515 punktów dla Mac mini (przy 793 u Surface Pro X). Natomiast w wielowątkowych, mówimy o różnicy 4998-3113 na korzyść komputera Apple.

Powinno to dać zarówno Microsoftowi, jak i Qualcommowi do myślenia. Fani Apple w świetle tych rezultatów nie muszą się też zbytnio martwić, że firma usunęła Boot Campa dla komputerów z procesorem M1.

Już wcześniej pisaliśmy o tym, że z pomocą CrossOver 20 nowe Maki z M1 uruchomią aplikacje x86 pod Windowsa.

Aby jednak korzystać z Windows 10 on ARM na komputerach Mac M1 potrzebna jest wersja poglądowa systemu Microsoftu. Windows 10 on ARM jest licencjonowany dla konkretnego urządzenia - w przypadku użycia go w innym przypadku - Microsoft przyznaje takielicencje jedynie firmom produkującym komputery. Aby upowszechnić Windows 10 on ARM na sprzętach z M1, Microsoft musiałby to zmienić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)