Apple zrezygnuje z Google Maps?

Apple zrezygnuje z Google Maps?

Redakcja
02.10.2009 11:44

Wszystko wskazuje na to, że twórcy iPhone’a chcą stworzyć alternatywę dla Google Maps. Apple uczyniło już kilka kroków w tym kierunku.

Stosunki pomiędzy obiema firmami ulegają ciągłemu ochładzaniu. Niedawni partnerzy zaczynają coraz bardziej konkurować ze sobą. Możliwe, że właśnie to jest główną przyczyną działań podejmowanych przez twórcę iPhone’a.

Apple w lipcu kupiło konkurenta Google Maps - firmę Placebase. Żadna ze stron nie wydała oświadczenia w tej sprawie jednak dziś nie ma wątpliwości co do transakcji. Założyciel i obecny szef Placebase znalazł się bowiem w zespole "Geo Team" Apple’a. Co więcej, aktualnie strony zakupionej firmy przestały funkcjonować.

API stworzone przez Placebase posiada większe możliwości rozwoju od tego z map Google. Nie wiadomo jednak na razie jak Apple chciałoby to wykorzystać. Możliwe, że technologia ta jest po prostu zabezpieczeniem na wypadek kolejnej konfrontacji z Google. Apple już jakiś czas temu naraziło się firmie odrzucając dwie aplikacje Google stworzone na iPhone’a – Voice oraz Latitude.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)