ArtRage Touch – na tabletach z kafelkami też można malować

ArtRage Touch – na tabletach z kafelkami też można malować

ArtRage Touch – na tabletach z kafelkami też można malować
16.02.2015 13:07

ArtRage, jeden z popularniejszych programów do malowania na komputerze, przypuścił ofensywę na kolejne platformy. Wersja dla Androida przestała być dostępna jedynie na nowych Galaxy Note i znalazła się w Google Play dla wszystkich, a podczas minionego weekendu w Windows Store umieszczona została specjalna wersja programu, przeznaczona dla urządzeń z Windowsem i ekranami dotykowymi. Tym samym wydawca ArtRage otworzył sobie drogę do nadchodzącego Windowsa 10. Pozostaje czekać na możliwość pracy nad jednym rysunkiem na różnych platformach.

Wersja dla Androida niczym nie różni się od tego, co mogliśmy zobaczyć na urządzeniach z serii Galaxy Note, poza ceną – na nowych urządzeniach Samsunga aplikacja jest dostępna za darmo, dla innych zaś kosztuje niecałe 19 złotych. Znajdziemy tu te same narzędzia, co w ArtRage dla Windowsa i OS X, możliwość skorzystania ze zdjęcia referencyjnego, a także nieograniczoną historię i możliwość tworzenia nieograniczonej liczby warstw.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Niestety wydanie dla Androida wciąż ma braki wydajnościowe i jeśli chodzi o szybkość rysowania, daleko jej do ideału. Szczególnie na słabszych urządzeniach lepiej sięgnąć po którąś z alternatyw – darmowych też nie brakuje.

ArtRage Touch, czyli wydanie dla Windowsa wykorzystujące interfejs Modern, sprawuje się dużo lepiej. Jako że aplikacja została zaprojektowana z myślą o tabletach, jej interfejs nie oszczędza miejsca na ekranie w takim stopniu, jak wydanie dla Androida. Dzięki temu jest też prosty i wygodny – każdą z palet można ukryć i przywołać ponownie jednym dotknięciem. Możliwe, że dla niektórych użytkowników będzie on nawet atrakcyjniejszy, niż wersja desktopowa programu. W grę wchodzi także niższa cena.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na liście narzędzi znajdziemy te same pozycje, co w wersji desktopowej i na Androida, a także te same ustawienia. Tu również możemy skorzystać z możliwości podłożenia zdjęcia jako referencję (także zrobionego aparatem urządzenia), tworzenia własnej palety barw i nakładania warstw z możliwością ustawienia ich przezroczystości. Zabrakło niestety możliwości rysowania symetrycznego, którą znajdziemy w wersji desktopowej.

Wersję dla Modern można testować przez 6 dni przed zakupem. Warto zaznaczyć, że aplikację można obsługiwać nie tylko palcami. Jeśli tablet został fabrycznie wyposażony w rysik, ArtRage Touch będzie bardzo dobrze interpretować jego pociągnięcia, do wielu sprzętów z Windowsem można także podłączyć tablet graficzny.

Osobom, które wolą malować w bardziej tradycyjnym środowisku, polecam oczywiście przetestowanie ArtRage'a dla Windowsa lub OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)