Asystent Google nauczy cię dobrych manier i opowie świąteczną bajkę – jest jeden haczyk

Asystent Google nauczy cię dobrych manier i opowie świąteczną bajkę – jest jeden haczyk

Google przedstawia nowości w Asystencie Google na święta (depositphotos)
Google przedstawia nowości w Asystencie Google na święta (depositphotos)
Oskar Ziomek
30.11.2018 07:00

Google przedstawia nowości, które trafiają do Asystenta Google w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym. To funkcje, które pomogą zaoszczędzić trochę czasu, ułatwią świąteczne zakupy, a nawet nauczą użytkownika dobrych manier. Nie wszystkie nowości będą dostępne dla każdego w tym samym czasie, ale wszystkie przedstawiane są przez producenta jako istotne z punktu widzenia okresu świątecznego, więc można przypuszczać, że pojawią się u użytkowników maksymalnie w ciągu najbliższych tygodni.

Jedna z ciekawszych nowości to implementacja rozpoznawania zwrotów grzecznościowych, także w smartfonach. Polecenia wydawane Asystentowi, które będą zawierać w sobie zwroty proszę albo dziękuję będą skutkować milszymi odpowiedziami. Oczywiście skutek działania będzie identyczny, jak w przypadku wydawania krótkich i konkretnych poleceń, ale stosując zwroty grzecznościowe można liczyć na odpowiedzi przyozdobione miłymi akcentami. Jako przykład podawana jest prośba o ustawienie minutnika: Hey Google, please set a timer for 5 minutes – w odpowiedzi użytkownik powinien usłyszeć: Thanks for asking so nicely. Alright, 5 minutes. Starting now.

Świąteczna opowieść na ekranie Google Home Hub, źródło: Blog Google.
Świąteczna opowieść na ekranie Google Home Hub, źródło: Blog Google.

Asystent na święta zyska także inne nowości. Jedną z nich jest opcja czytania dzieciom bajek, choć wszystko wskazuje na to, że ta funkcja będzie na razie dostępna wyłącznie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i na urządzeniach Google Home. Wystarczy poprosić Asystenta o opowiedzenie konkretnej bajki lub jakieś zimowej opowieści. Jak podaje Google, na liście znajduje się ponad 50 różnych tytułów, a wśród nich Kopciuszek oraz Piękna i bestia.

Pozostałe nowości to między innymi możliwość rozmawiania przez domofony Nest Hello oraz opcja dzwonienia do Świętego Mikołaja. O wszystkich nowościach przygotowanych na święta można przeczytać na blogu Google. Warto mieć jednak na uwadze, że spora ich część może nie być dostępna w Polsce i nie wszystkie dotyczą także Asystenta w smartfonach.

Asystent Google po polsku jeszcze w tym roku

Mówiąc o nowościach w Asystencie Google trudno nie wrócić do tematu implementacji języka polskiego. Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Asystent Google ma zyskać obsługę nowych języków (w tym polskiego) jeszcze w tym roku, choć na razie nie są znane dodatkowe szczegóły.

Potwierdzenie prac nad obsługą języka polskiego uzyskaliśmy kilkanaście dni temu od polskiego Biura Prasowego Google. Niestety na tę chwilę nie podaje się konkretnego terminu wdrożenia. Jeśli Google nie zaliczy opóźnienia względem swoich deklaracji z pierwszej połowy 2018 roku, Asystent Google po polsku powinien pojawić się w naszych urządzeniach najpóźniej za miesiąc.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)