Australia z cyfrowych klocków LEGO w webowym Build

Australia z cyfrowych klocków LEGO w webowym Build

26.06.2012 17:09

LEGO w Australii obchodzi w tym roku całkiem okrągły jubileusz, bowiem znane klocki zadebiutowały w kraju kangurów niemal równo 50 lat temu. Z tej okazji Google we współpracy z australijskim oddziałem LEGO przygotowali niespodziankę — webową aplikację Build. Zalecany jest Chrome, ale w zabawie mogą wziąć udział także fani innych przeglądarek. Naturalnie jednak wszystkich obowiązuje pewien zestaw ogólnoprzyjętych zasad.

Przede wszystkim kto pierwszy ten lepszy. Dostajemy do dyspozycji Australię oraz Nową Zelandię podzieloną na rejony. Możemy zacząć wznosić konstrukcje w dowolnym z nich, pod warunkiem, że nikt tam już wcześniej czegoś z klocków nie złożył. Prosty edytor ma naprawdę spore możliwości i pozwala na puszczenie wodzy fantazji, przy publikowaniu gotowych tworów wypada jednak uważać — później nie będzie się dało ich już zmodyfikować. Jeśli konstrukcja spodoba się światu może pojawić się kiedyś w materiałach promocyjnych LEGO czy Google.

Chcąc zamieścić coś dla innych do podziwiania trzeba podać adres email lub datę urodzenia, ale samo układanie klocków w edytorze ku wspomnieniu dawnych czasów żadnego wprowadzania dodatkowych danych nie wymaga. Radosna twórczość internautów będzie oczywiście moderowana, nie wypada więc co kopiować cudzych pomysłów, próbować w jakiś sposób promować rasizm i treści obraźliwych czy zamieszczać reklam.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)