Australijski rząd ostrzega przed przeglądarką Internet Explorer

Redakcja

20.01.2010 15:47, aktual.: 20.01.2010 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o komunikacie jednego z niemieckich urzędów, który poinformował użytkowników o luce jaką wykryto niedawno w przeglądarce Internet Explorer oraz doradził używanie alternatywnych aplikacji. Kilka dni temu podobne oświadczenie wydała również CERTA, dbająca o bezpieczeństwo francuskich użytkowników komputerów. Teraz australijskie władze zdecydowały się na wykonanie podobnego kroku.

Jak informuje serwis ABC News, australijski rząd rekomenduje zmianę przeglądarki Internet Explorer na inną, by uchronić się przed błędem umożliwiającym zdalne wykonanie kodu na prawach użytkownika. Osoby, które pomimo niebezpieczeństwa nie chcą rezygnować z IE proszone są przez władze o zapoznanie się biuletynem Microsoftu i wykonanie wszystkich czynności minimalizujących zagrożenie.

Na rynku dostępne są inne przeglądarki, które są mniej narażone na ataki przestępców niż Internet Explorer. Zmiana programu na inny wydaje się być rozsądnym posunięciem. Przynajmniej do momentu, w którym zagrożenie zostanie usunięte. - stwierdził w oficjalnym oświadczeniu Mark Gregory, naukowiec z Uniwersytetu RMIT w Melbourne.

Zdaniem Gregory'ego rządy krajów nie są obecnie przygotowane na skuteczną walkę z niebezpieczeństwami jakie niesie za sobą korzystanie z Sieci. Zagrożenia ciągle się zmieniają i stanowią poważny problem dla często niczego nieświadomych użytkowników.

W tym konkretnym przypadku pozostaje jedynie czekać na wydanie oficjalnej poprawki. Na szczęście Microsoft obiecał, że zostanie ona udostępniona poza standardowym cyklem i trafi na komputery użytkowników w możliwie jak najkrótszym czasie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)