Autor cheata do Grand Theft Auto V skazany na 150 tys. dol. kary

Autor cheata do Grand Theft Auto V skazany na 150 tys. dol. kary

Źródło: Materiały prasowe Take-Two
Źródło: Materiały prasowe Take-Two
Piotr Urbaniak
10.02.2019 11:38, aktualizacja: 11.02.2019 15:18

Autor cheatu do Grand Theft Auto V zapłaci wydawcy gry, firmie Take-Two, 150 tys. dol. rekompensaty. Taki wyrok wydał 4 lutego sąd rejonowy dystryktu południowego w Nowym Jorku.

Skazany to Jhonny Perez, który odpowiada za program Elusive, narzędzie służące do oszukiwania w trybie sieciowym GTA V. Wykorzystując cheat Pereza, gracze mogli m.in. uzyskać nieskończoną amunicję i teleportować postać po mapie. Co jednak najistotniejsze, patrząc z prawniczego punktu widzenia, Elusive umożliwiało także generowanie wirtualnych pieniędzy.

Tych samych pieniędzy, za które uczciwi gracze muszą płacić twardą walutą, zasilając konto producenta. Sąd uznał, że Perez naraził przedsiębiorstwo na straty nie tylko finansowe, ale także wizerunkowe, kiedy oszuści psuli zabawę innym.

Na niekorzyść oskarżonego przemawiał fakt, że sam czerpał zyski ze swojego cheata. Jak ustalono, pobierał opłaty licencyjne w wysokości od 10 do 30 dol. za pojedynczą kopię. Nie wiadomo jednak, ile w sumie zarobił. Oszacowano natomiast straty po stronie dystrybutora – 500 tys. dol.

Wprawdzie zasądzone zadośćuczynienie jest niższe, ale Perez i tak długo będzie pamiętać wyrok. Powtórzmy, mężczyzna zapłaci Take-Two 150 tys. dol. odszkodowania, a ponadto zwróci blisko 67 tys. dol. kosztów sądowych. To najwyższy jak dotąd wyrok w sprawie o cheaty w grze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)