avast! Mobile Backup avast! Mobile Backup

Strona główna Android Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Dzięki aplikacji avast! Mobile Backup możliwe jest stworzenie kopii zapasowej cennych danych zgromadzonych na telefonie lub tablecie w ramach konta Avast oraz dysku internetowego Google Drive. Producent popularnego darmowego antywirusa przygotował ponadto wiele użytecznych opcji np. automatyczne tworzenie kopii w określonej sytuacji.

Najważniejszą opcją aplikacji jest wykonywanie kopii zapasowych. Dane które mogą znaleźć się w jej ramach to kontakty, logi połączeń, wiadomości SMS i MMS, ale również obrazki, pliki audio, pliki wideo, a także całe aplikacje wraz z ich danymi. Do działania avast! Mobile Backup niezbędne jest stworzenie konta Avast, a także skorzystanie z dysku Google Drive, gdzie są przechowywane pliki kopii zapasowych.

Kopia zapasowa jest domyślnie wykonywana raz dziennie, użytkownik może samodzielnie edytować harmonogram wykonywania kopii. Ponadto aplikacja pozwala na włączenie wykonywania automatycznej kopii w określonych sytuacjach np. po wykonaniu połączenia, otrzymania wiadomości SMS, lub instalacji nowej aplikacji. Z poziomu aplikacji możliwe jest również przeglądanie danych znajdujących się w kopii zapasowej i ich przywracanie, zarówno pełne jak i tylko wybranych elementów.

Ustawienia aplikacji pozwalają na zabezpieczenie jej poprzez wymóg podania kodu. Same kopie mogą być wysyłane np. tylko za pośrednictwem sieci Wi-Fi, tylko gdy urządzenie jest ładowane. Możliwe jest także ustawienie maksymalnej wielkości pliku kopii zapasowej, oraz minimalnego stanu baterii, poniżej którego kopia nie będzie wykonywana pomimo zadania z harmonogramu. Aplikacja jest udostępniana za darmo, jednakże część opcji jest dostępna tylko w płatnej wersji Pro. Niestety interfejs nie jest dostępny w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!