AVG 2014 z lepszą ochroną prywatności użytkowników

AVG 2014 z lepszą ochroną prywatności użytkowników

Kuba Pawlak
04.09.2013 14:09

Produkty zabezpieczające firmy AVG to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań wśród użytkowników serwisu dobreprogramy. Dzisiaj czeski producent udostępnił nową linie swoich produktów na rok 2014. Zaktualizowano m.in. bezpłatny program antywirusowy AVG AntiVirus Free Edition, pakiet zabezpieczający AVG Internet Security oraz AVG AntiVirus oferujący dodatkowe moduły zabezpieczające.

W nowych wersjach programów zabezpieczających skupiono się przede wszystkim na lepszej ochronie prywatności użytkowników dzięki zaimplementowaniu modułu odpowiedzialnego za bezpieczne usuwanie plików. Metoda opróżniania kosza w systemie Windows nie należy do najbezpieczniejszych, ponieważ stosunkowo łatwo tego typu dane odzyskać. W naszej bazie programów oferujemy szereg narzędzi (również darmowych), które bez problemu poradzą sobie z odzyskaniem skasowanych w taki sposób danych. Moduł niszczenia plików oferowany przez aplikacje AVG ma skutecznie utrudnić to zadanie.

350041142844417985

Obok prywatności zadbano również o lepsze wykrywanie nowych zagrożeń oraz zaktualizowano system odpowiedzialny za wyświetlanie informacji na temat reputacji danych plików. Pomoże to szybciej i skuteczniej wykryć potencjale zagrożenia i poinformować o tym wszystkich innych użytkowników korzystających z rozwiązań firmy AVG. W przypadku płatnej wersji AVG AntiVirus pojawił się dodatkowo mechanizm szyfrowania danych. Użytkownicy mogą teraz przy pomocy programu antywirusowego szyfrować zdjęcia, dokumenty i inne pliki uniemożliwiając dostęp osobom nieuprawnionym do tego celu. Pakiet zabezpieczający oferuje oczywiście wszystkie wyżej wymienione nowości.

Wszystkie aplikacje firmy AVG Technologies można znaleźć na karcie producenta udostępnionej w ramach naszego serwisu. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do aktualizacji programów do najnowszej wersji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)