Awaria Microsoft Teams. Są problemy z logowaniem i dźwiękiem

Microsoft walczy z awarią Teams, fot. Oskar Ziomek
Microsoft walczy z awarią Teams, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

18.01.2021 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft Teams nie działa jak należy, utrudniając komunikację wszystkich osób pracujących zdalnie. Do redakcji trafiają kolejne sygnały o problemach z komnikatorem, które od rana obserwujemy zresztą sami. W naszym przypadku pojawiają się głównie utrudnienia w komunikacji głosowej w Teams; część osób nie słyszy rozmówców, innym bez przyczyny nie działają mikrofony.

Jak wynika ze zgłoszeń w serwisie downdetector, pierwsze problemy z Microsoft Teams zaczęły się pojawiać jeszcze przed godziną 8:00. Choć nie jest ich tak dużo, jak na przykład w przypadku dzisiejszej awarii banku PKO, od rana nie odnotowaliśmy zauważalnego spadku ich liczby, a stale napływające głosy o problemach z połączeniami tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że Microsoft musi mierzyć się z awarią.

Liczba zgłoszeń problemów dot. Teams nie jest może duża, ale widać, że usterki nie zostały wciąż rozwiązane, źródło: downdetector.
Liczba zgłoszeń problemów dot. Teams nie jest może duża, ale widać, że usterki nie zostały wciąż rozwiązane, źródło: downdetector.

Co istotne, usterki w Microsoft Teams nie są związane wyłącznie z dźwiękiem. Komentujący problemy zwracają także uwagę na brak możliwości dołączania do spotkań i losowe odrzucanie połączeń oraz kłopot z samym logowaniem się do aplikacji.

Wszystko wskazuje więc na to, że awaria nie dotyczy konkretnego mechanizmu komunikatora i w praktyce może mieć różne konsekwencje u konkretnych użytkowników. Stale napływające od kilku godzin sygnały o problemach sugerują natomiast, że na poprawienie sytuacji trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Warto wiedzieć, że ewentualne problemy z dźwiękiem w aplikacji Microsoft Teams w części przypadków nie muszą być związane z incydentalną awarią. W Windows 10 kłopotliwe są bowiem ustawienia, w których nieodpowiednia konfiguracja w kilku miejscach może skutkować zablokowaniem dostępu do mikrofonu przez aplikacje. Więcej na ten temat pisaliśmy w odrębnej publikacji.

Microsoft Teams na Windowsa, macOS-a, Androida i iOS-a jest dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)