Bądź gotowy na JPK: R2księga, R2faktury i R2płatnik za darmo już za tydzień!

Bądź gotowy na JPK: R2księga, R2faktury i R2płatnik za darmo już za tydzień!

Bądź gotowy na JPK: R2księga, R2faktury i R2płatnik za darmo już za tydzień!
25.01.2017 12:44, aktualizacja: 30.01.2017 14:43

Do 25 lutego wszystkie małe i średnie firmy muszą po raz pierwszy przesłać do urzędu skarbowego JPK_VAT – Jednolity Plik Kontrolny z ewidencją VAT. Jeżeli Wasze oprogramowanie finansowo-księgowe nie jest jeszcze gotowe do generowania JPK, mamy dla Was niespodziankę – począwszy od przyszłej środy, co tydzień będziemy bezpłatnie udostępniać flagowe programy firmy Reset2 – R2księgę, R2faktury i R2płatnika. Oczywiście przygotowane do generowania JPK!

Przypomnijmy, że Jednolity Plik Kontrolny zawiera obudowane w XML informacje o operacjach gospodarczych, przeprowadzonych w danym okresie. W programach Reset2 pliki te są generowane automatycznie, na podstawie danych wprowadzonych w programach księgowych. Łatwość przetwarzania danych, jaką zapewniają, skutecznie skróci trwanie i zmniejszy uciążliwość ewentualnych kontroli skarbowych.

Mali i średni przedsiębiorcy muszą wysyłać ewidencję VAT w postaci JPK za okres od 1 stycznia 2017 roku (pierwszy termin upływa 25 lutego), zaś wszystkie dane od 1 lipca 2017 r. Mikroprzedsiębiorcy dane z ewidencji VAT będą musieli wysłać w tej postaci od 1 stycznia 2018, a 1 lipca 2018 obejmie ich obowiązek udostępnienia w JPK wszystkich danych na każde żądanie urzędnika. Największe przedsiębiorstwa, zatrudniające przynajmniej 250 pracowników, z obrotem wynoszącym przynajmniej 50 mln euro, muszą udostępniać księgi podatkowe w Jednolitym Pliku Kontrolnym już od lipca ubiegłego roku.

W najbliższą środę, od północy 1 lutego, przez 24 godziny będziecie mogli zdobyć za darmo program R2księga, umożliwiający prowadzenie księgi przychodów i rozchodów oraz ryczałtowej ewidencji przychodów. 8 lutego na takich samych zasadach udostępnimy program R2faktury, przeznaczony do wystawiania faktur i prowadzenia magazynu. 15 lutego dostępny będzie ostatni program w akcji – R2płatnik, do prowadzenia ewidencji pracowników, naliczania wynagrodzeń i rozliczania się z ZUS-em.

Wszystkie programy będziemy udostępniać w pełni funkcjonalnych wersjach Mini przygotowanych przez producenta specjalnie dla czytelników portalu dobreprogramy.pl. Mamy dla Was jeszcze jedną dobrą wiadomość! Licencję na bardziej rozbudowaną wersję Standard, która automatyzuje wysyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego, będziecie mogli kupić ze sporą zniżką. Zapłacicie tylko połowę różnicy w cenie między Standard i Mini. Najistotniejsza różnica to możliwość automatycznego wysyłania JPK w wersji Standard, podczas gdy Mini może je generować, ale wymaga wysyłania ręcznego. Analogicznie przy zakupie najbardziej rozbudowanej wersji Maxi dopłata wynosić będzie tylko 50% różnicy cen.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)