Bardzo tani smartfon Nokii już niebawem. Cena poniżej 99 dolarów

Bardzo tani smartfon Nokii już niebawem. Cena poniżej 99 dolarów

Bardzo tani smartfon Nokii już niebawem. Cena poniżej 99 dolarów
20.02.2018 18:20, aktualizacja: 21.02.2018 13:38

Pod koniec przyszłego tygodnia w Barcelonie rozpoczynają się targi Mobile World Congress, które obfitować będą w premiery nowych smartfonów. Nowe smartfony z logo Nokii i Androidem zaprezentuje wówczas HMD Global. W Barcelonie zobaczymy m.in. Nokię 1 – najtańszą propozycję w całym portfolio.

Nokia 1, źródło: gsmarena.com
Nokia 1, źródło: gsmarena.com

Nokia 1 została przyłapana w bazie Federalnej Komisji Łączności. Zatwierdzenie przez FCC oznacza, że smartfon spełnił wymagania i może być sprzedawany na amerykańskim rynku. Nowy produkt HMD Global pojawił się w dokumentacji pod nazwą kodową Nokia TA-1071.

Tania Nokia będzie miała 134 mm wysokości i 50 mm szerokości. Pzekątna całej konstrukcji będzie wynosić 5,35 cali. Wyświetlacz będzie oczywiście mniejszy. W związku ze szerokimi ramkami, spodziewać możemy się ekranu o przekątnej 5 cali. Z danych FCC dowiedzieliśmy się również, ze na pokładzie znajdzie się Bluetooth 4.0, LTE i Wi-Fi 2,4 GHz.

Nokia 1, źródło: gsmarena.com
Nokia 1, źródło: gsmarena.com

Nokia 1 będzie budżetowym smartfonem. Cena tego modelu ma wynosić poniżej 99 dolarów. Smartfon ma być przedstawicielem platformy Android Go – smartfonów z Androidem skrojonym na miarę urządzeń z 1 GB RAM-u. Specyfikacja oczywiście będzie z niskiej półki, a aparat nie dostarczy wysokiej jakości zdjęć. Mimo to urządzenia z lekkim aplikacjami Android Go budzą spore zainteresowanie, a Nokia 1 może być pierwszym, który trafi do sprzedaży w Polsce.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)