Bardzo tani smartfon Nokii już niebawem. Cena poniżej 99 dolarów

Bardzo tani smartfon Nokii już niebawem. Cena poniżej 99 dolarów
20.02.2018 18:20
Bardzo tani smartfon Nokii już niebawem. Cena poniżej 99 dolarów

Pod koniec przyszłego tygodnia w Barcelonie rozpoczynają się targi Mobile World Congress, które obfitować będą w premiery nowych smartfonów. Nowe smartfony z logo Nokii i Androidem zaprezentuje wówczas HMD Global. W Barcelonie zobaczymy m.in. Nokię 1 – najtańszą propozycję w całym portfolio.

Nokia 1, źródło: gsmarena.com
Nokia 1, źródło: gsmarena.com

Nokia 1 została przyłapana w bazie Federalnej Komisji Łączności. Zatwierdzenie przez FCC oznacza, że smartfon spełnił wymagania i może być sprzedawany na amerykańskim rynku. Nowy produkt HMD Global pojawił się w dokumentacji pod nazwą kodową Nokia TA-1071.

Tania Nokia będzie miała 134 mm wysokości i 50 mm szerokości. Pzekątna całej konstrukcji będzie wynosić 5,35 cali. Wyświetlacz będzie oczywiście mniejszy. W związku ze szerokimi ramkami, spodziewać możemy się ekranu o przekątnej 5 cali. Z danych FCC dowiedzieliśmy się również, ze na pokładzie znajdzie się Bluetooth 4.0, LTE i Wi-Fi 2,4 GHz.

Nokia 1, źródło: gsmarena.com
Nokia 1, źródło: gsmarena.com

Nokia 1 będzie budżetowym smartfonem. Cena tego modelu ma wynosić poniżej 99 dolarów. Smartfon ma być przedstawicielem platformy Android Go – smartfonów z Androidem skrojonym na miarę urządzeń z 1 GB RAM-u. Specyfikacja oczywiście będzie z niskiej półki, a aparat nie dostarczy wysokiej jakości zdjęć. Mimo to urządzenia z lekkim aplikacjami Android Go budzą spore zainteresowanie, a Nokia 1 może być pierwszym, który trafi do sprzedaży w Polsce.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)