Battlefield 1942 na weekend

Battlefield 1942 na weekend

Redakcja
28.12.2012 18:34

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Battlefield 1942 - sieciową, militarną strzelaninę z perspektywy pierwszej osoby osadzoną mocno w realiach II wojny światowej. Jest to pierwsza gra z całej serii Battlefield stworzona przez szwedzkie studio Digital Illusions CE i wydana w 2002 przez firmę Electronic Arts, która z okazji 10 rocznicy wydania tytułu postanowiła udostępnić go za darmo!

Battlefield 1942 Official Trailer

Akcja gry toczy się na kilkunastu rozbudowanych mapach odpowiadających rzeczywistym miejscom bitew i obejmujących cztery najważniejsze obszary działań wojennych z czasów II wojny światowej: Afrykę Północną, front zachodni, wschodni oraz Pacyfik.

Gracz wcielając się w rolę żołnierza jednego z pięciu państw biorących udział w konflikcie w pełni decyduje o możliwościach konfiguracyjnych swojego profilu. Ponadto Battlefield 1942 oferuje rozbudowany system klas postaci. Możemy wczuć się w rolę zwiadowcy - jego specjalnością jest walka na daleki dystans, szturmowca - naciera i walczy w samym sercu ognia, żołnierza przeciwpancernego - głównie niszczy pojazdy, sanitariusza - leczy siebie, ale przede wszystkim swoich kompanów i inżyniera, który nie tylko naprawia uszkodzony sprzęt, ale również podkłada miny i ładunki wybuchowe. Dodatkowo do dyspozycji gracza oddano bogaty arsenał broni, wyposażenia bojowego, a także pojazdów, w tym czołgi, bombowce, myśliwce, okręty podwodne, pancerniki czy niszczyciele. Oprócz rozgrywki wieloosobowej dostępny jest także tryb singleplayer, w którym współpracujemy z komputerowymi żołnierzami, ale nie jest on dopracowany w takim stopniu jak multiplayer.

Gra swego czasu została przyjęta przez rynek z dużym entuzjazmem. Chwalono ją za dobrą oprawę graficzną i szczegółowość obiektów. Zachwalano również tryb gry wieloosobowej, a szczególnie zrównoważenie klas żołnierzy. Ponadto tytuł był wielokrotnie nagradzany przez amerykańską Akademię Sztuk i Nauk interaktywnych oraz niejednokrotnie rekomendowany przez znane i cenione portale poświęcone grom komputerowym.

Grę Battlefield 1942 można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> FPS.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Dota 2 na weekend
Dota 2 na weekend
Rafał Szramowiat
Wild Warfare na weekend
Wild Warfare na weekend
Rafał Szramowiat
Lambda Wars na weekend
Lambda Wars na weekend
Rafał Szramowiat
Mica-Chew na weekend
Mica-Chew na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (26)