Battlefield V: aktualizacja z 12 lutego przyniesie wsparcie dla DLSS

Źródło: Materiały prasowe EA
Źródło: Materiały prasowe EA
Piotr Urbaniak

11.02.2019 06:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po miesiącach zapowiedzi i oczekiwań, Battlefield V wreszcie otrzyma wsparcie dla techniki DLSS, pozwalającej na wygładzenie krawędzi i podbicie wydajności zarazem, dzięki wykorzystaniu rdzeni Tensor kart GeForce RTX 20. Stosowny patch pojawi się już 12 lutego.

O technice DLSS na dobrychprogramach mogliście przeczytać już wcześniej, w dłuższym artykule poświęconym benchmarkowi 3DMark Port Royal.

Krótko – jest to nowa metoda wygładzania krawędzi, oparta na koncepcji sieci neuronowej. Karta renderuje obraz w rozdzielczości niższej niż natywna, ale korzystając z wyuczonego modelu SI, skaluje ramkę do oczekiwanych rozmiarów, usuwając jednocześnie schodkowanie krawędzi. Spada tym samym zapotrzebowanie na moc obliczeniową, liczba klatek zaś – rośnie.

Płynna zabawa z ray tracingiem na RTX 2060

Jako że DLSS wymaga do działania jednostek Tensor, obsługują go wyłącznie karty GeForce RTX 20 i Titan V. Przy czym w przypadku RTX-ów ta funkcja jest w Battlefield V wręcz niezbędna, bo o ile produkcja EA Dice świetnie chodzi przy konwencjonalnie generowanym oświetleniu, o tyle wyraźnych trudności przysparza jej ray tracing. Zwłaszcza dysponując słabszym akceleratorem, jak GeForce RTX 2070 czy RTX 2060, każdą szansę na wzrost wydajności trzeba przyjąć z otwartymi rękoma.

Swego czasu Nvidia zadeklarowała, że GeForce RTX 2060 dzięki DLSS, uzyska w Battlefield V z ray tracingiem dwukrotny wzrost liczby generowanych klatek.

Tak radzi sobie GeForce RTX 2060 w «BF V» z ray tracingiem bez DLSS. Jak widać, do perfekcyjnej płynności sporo brakuje (wykres z testu na dobrychprogramach)
Tak radzi sobie GeForce RTX 2060 w «BF V» z ray tracingiem bez DLSS. Jak widać, do perfekcyjnej płynności sporo brakuje (wykres z testu na dobrychprogramach)

I tak, łatka z 12 lutego ma wprowadzić DLSS do Battlefield V. A prócz tego twórcy zapowiadają jeszcze nowy tryb rozgrywki, a mianowicie kooperację dla czwórki graczy, którzy powalczą z przeciwnikami sterowanymi przez komputer w ramach treningu przed właściwą rywalizacją online. Wedle obietnic, nie zabraknie też dużej porcji poprawek znanych błędów i balansu broni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)