Beta VLC już w sklepie Play

Beta VLC już w sklepie Play

02.07.2012 13:37, aktualizacja: 02.07.2012 14:00

Po miesiącach spekulacji i prawie dwóch tygodniach oczekiwań po zapowiedzi do sklepu Play trafiła wersja testowa odtwarzacza VLC dla Androida. Aplikacja na razie dostępna jest jedynie dla urządzeń z procesorem ARMv7z rozszerzeniem NEON, więc może nie działać na bardziej wysłużonych modelach telefonów.

VLC dla Androida stawia poprzeczkę wysoko. Odtwarzacz poradzi sobie z większością formatów zapisu plików na dysku urządzenia oraz strumieni sieciowych, podobnie jak desktopowa wersja programu. Ponadto aplikacja pozwala na odtwarzanie materiałów z wieloma ścieżkami dźwiękowymi i napisów. Na urządzeniu przenośnym wykrywa orientację, ma możliwość dostosowania proporcji obrazu, kontroli dźwięku gestem oraz kontroli z poziomu widżetu. Multimedia można przeglądać z poziomu biblioteki lub jako drzewo katalogów.

Zapowiada się ciekawie, należy jednak pamiętać, że jest to wersja testowa. Autorzy programu przestrzegają przed uszkodzeniem kotka lub rozpoczęciem apokalipsy przez aplikację. W przyszłości zmieni się interfejs użytkownika, aplikacja zostanie zoptymalizowana a możliwości dekodowania sprzętowego zostaną poszerzone o nowe platformy sprzętowe. Pozostaje tylko pobrać VLC dla Androida i samemu przetestować możliwości aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)