Bez paniki, iPhone 8 jest tak samo wydajny jak iPhone X

Bez paniki, iPhone 8 jest tak samo wydajny jak iPhone X

Bez paniki, iPhone 8 jest tak samo wydajny jak iPhone X
Oskar Ziomek
22.09.2017 18:35, aktualizacja: 22.09.2017 20:11

Od ostatnich premier Apple minęło już 10 dni. Oczywiście najważniejszym produktem jest iPhone X i od czasu prezentacji zdążyliśmy już poznać jego pierwsze wyniki w benchmarkach, które zawdzięcza procesorowi A11 Bionic. Ten sam układ montowany jest jednak także w iPhonie 8, który do użytkowników trafi szybciej, interesujące jest więc potwierdzenie także jego możliwości obliczeniowych.Teoretycznie powinny być bardzo zbliżone do tych osiąganych przez model X, co według oficjalnych danych gromadzonych przez Geekbench oznacza ok. 4200 punktów dla testu pojedynczego rdzenia oraz ok. 9760 punktów w teście wielu rdzeni. Ta sama tabela rzeczywiście to potwierdza. W Sieci pojawiły się jednak wątpliwości co do wiarygodności tych wyników, szczególnie po opublikowaniu filmu przez Marquesa Brownlee – youtubera znanego jako MKBHD:

iPhone 8 Unboxing: Silver vs Gold!

Jak widać w trzeciej minucie filmu, w smartfonie przeprowadzono test bezpośrednio po pierwszym uruchomieniu urządzenia i wyniki okazały się znacznie inne. Pojedynczy rdzeń uzyskał wynik bliski 4 tysięcy, jednak rezultat dla wielu rdzeni wyniósł już tylko 6391 punktów – wyraźnie mniej niż zapowiadany wynik przez iPhone'a X. W Sieci zaczęły pojawiać się dyskusje, czy faktycznie produkt Apple będzie charakteryzować się aż taką niestabilnością w testach, a co za tym idzie – możliwe, że na co dzień.

Spekulacje zostały jednak szybko ukrócone przez samego Marquesa na Twitterze. Nie trzeba było długo czekać, aby opublikowany został poprawny wynik iPhone'a 8 z rezultatem, na jaki wszyscy liczyli, a w praktyce nawet nieco lepszym od tego, który osiągnął iPhone X. Uruchomiłem Geekbench na iPhonie 8 ponownie i dostałem wynik o 4000 punktów wyższy dla wielu rdzeni. Za pierwszym razem prawdopodobnie przeszkadzała wykonująca się w tle konfiguracja telefonu. Szalony wynik! – opisuje zamieszczony zrzut ekranu MKBHD.

To dobre wieści dla wszystkich, którzy przymierzali się do zakupu nowego smartfonu Apple'a, ale wczoraj ich zdecydowanie zostało zachwiane przez rozgorzałe dyskusje na temat wydajności. Zainteresowanych szczegółami raz jeszcze odsyłamy do publikowanych wcześniej wyników iPhone'a X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)