Bing Wallpaper: każdego dnia oglądaj nową piękną tapetę z usługi Bing

Bing Wallpaper: każdego dnia oglądaj nową piękną tapetę z usługi Bing

31.01.2017 21:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z Windows 8 na desktopy została wprowadzona funkcja znana z mobilnych okienek – ekran blokady z codziennie zmieniającym się zdjęciami. Trzeba przyznać, że sporo tapet jest naprawdę atrakcyjnych i szkoda, że podobnej funkcji nie mamy w przypadku wyboru tła pulpitu. Skoro Microsoft tego nie oferuje, to najpewniej zapewnią to twórcy innych programów. Miłośnicy tapet od Microsoftu powinni poznać program Bing Wallpaper.

Bing Wallpaper to opensource'owy program pozwalający szybko ustawić tapetę, która zostanie pobrana z usługi Bing. Jego obsługa jest banalnie prosta, a ponadto nie wymaga on instalacji. Wystarczy pobrać archiwum, rozpakować i uruchomić aplikację BingWallpaper.exe. Tuż po uruchomieniu, tło zostanie zmienione na jedno ze zdjęć dostępnych w usłudze Bing.

Program automatycznie zostanie dodany do aplikacji startujących wraz z systemem. Dzięki temu sam zadba o dostarczanie nowej tapety każdego dnia. Oczywiście możemy zrezygnować z tej funkcji i ręcznie kazać programowi zmienić tło. Aktualną tapetę możemy w każdej chwili zapisać w dowolnie wybranej lokalizacji.

Obraz

Bing Wallpaper dostępny jest na Windows 7 i nowsze wersje. Nie mamy języka polskiego, ale dostępnych opcji jest niewiele i nawet osoba z nikłą znajomością angielskiego powinna sobie poradzić. Aplikację oczywiście znajdziecie w naszej bazie.

Warto zauważyć, że pobierane są inne zdjęcia niż te, które zobaczymy na ekranie blokady Windows 10. Jeśli chcecie zdobyć tapety z ekranu blokady, to polecamy program Windows Spotlight Tool. Pozostaje jeszcze możliwość dotarcia do tych zdjęć ręcznie, w tym celu skorzystajcie z naszego krótkiego poradnika – instrukcja znajduje się pod koniec tekstu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)