Bitcoiny z prawie 90 proc. zniżką? Oferta była naprawdę kusząca

Bitcoiny z prawie 90 proc. zniżką? Oferta była naprawdę kusząca

Atrakcyjna oferta na giełdzie kryptowalutowej [fot. Pixabay]
Atrakcyjna oferta na giełdzie kryptowalutowej [fot. Pixabay]
Karolina Modzelewska
28.02.2021 10:11, aktualizacja: 01.03.2021 09:34

PDAX z siedzibą na Filipinach, największa giełda kryptowalut w Azji Południowo-Wschodniej, właśnie przypadkowo sprzedała Bitcoiny z ogromną, bo 88-procentową zniżką. Cena za sztukę wynosiła około 6000 dolarów.

Zniżka nie była wyrazem dobrej woli osób odpowiadających za prowadzenie PDAX. Jak donosi portal Benzinga, naliczano ją w wyniku niezamierzonej awarii technicznej. Można tylko sobie wyobrażać, jakim zainteresowaniem oferta cieszyła się wśród nabywców kryptowaluty. Cała historia nie ma jednak happy endu, bo właściciele giełdy chcą teraz odzyskać tanie Bitcoiny. Swoim klientom grożą nawet wszczęciem postępowania prawnego, jeśli dobrowolnie nie zgodzą się zwrócić wirtualnych pieniędzy.

Bitcoiny w niezwykle atrakcyjnej cenie

W internecie można znaleźć wpisy niezadowolonych nabywców, których konta zostały zablokowane i grożono im konsekwencjami prawnymi. Zostali poinformowani, że zostaną odblokowane, jeśli zwrócą Bitcoiny.

- Po prawie 24 godzinach wysłali mi list z żądaniem i SMS-a z prośbą o przekazanie z powrotem BTC, w przeciwnym razie "mogą" zostać zmuszeni do podjęcia działań prawnych przeciwko mnie – zaznaczył jeden z klientów giełdy w rozmowie z portalem Benzinga.

PDAX twierdzi, że przywrócono 95 procent zablokowanych kont. W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się 25 lutego, dyrektor generalny giełdy Nichel Gaba przyznał również, że zrozumiałym jest, że wiele osób jest zdenerwowanych z powodu całej sytuacji. Mogli nabyć Bitcoiny po bardzo niskich cenach, a teraz muszą je zwrócić.

  • Niestety, bazowe Bitcoiny nigdy nie były w posiadaniu giełdy, więc tak naprawdę nie ma tam niczego do kupienia lub sprzedaży - dodał Gaba.

Rozczarowanie wśród kupujących

Według CoinMarketCap, niektórzy użytkownicy rozważają pozwanie PDAX. Zwłaszcza, że blokada kont uniemożliwiła im zarabianie podczas niedawnych skoków wartości Bitcoinów.

Narzędzie Bitcoin Miner kierowane do użytkowników systemu Windows 8 i 10 można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)