"Black Mirror" na żywo. Terrorysta zażądał od prezydenta Ukrainy… wpisu na Facebooku

Strona główna"Black Mirror" na żywo. Terrorysta zażądał od prezydenta Ukrainy… wpisu na Facebooku
25.07.2020 19:13
Historia jak z serialu
Historia jak z serialu
Redakcja
Redakcja

Podyktował mu nawet treść. Od tego zależało, czy zakładnicy zostaną uwolnieni. 20 zakładników zostało uwięzionych przez terrorystę w autobusie w Łucku na Ukrainie. Do zdarzenia doszło we wtorek rano.

bEpGeibV

Policja poinformowała, że mężczyzna z bronią i ładunkami wybuchowymi zabarykadował się z pasażerami w autobusie w centrum Łucka. W środku znajdowały się kobiety i dzieci.

Negocjacje trwały kilka godzin. W międzyczasie udało się wypuścić część zakładników. Po 12 godzinach od porwania zakładnik poddał się i uwolnił pozostałą część pasażerów.

350317638108663188

Dziś już wiemy nieco więcej na temat negocjacji, w których udział brał sam prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

bEpGeibX

Prezydent telefonicznie rozmawiał z terrorystą. Jak pisze Niebezpiecznik, ten zażądał, aby głowa państwa poleciła na Facebooku obywatelom film “Earthlings”.

Film dokumentalny stworzony, by uświadomić przeciętnego człowieka, w jaki sposób współczesna cywilizacja wykorzystuje zwierzęta do własnych celów - głosi jego opis na Filmwebie.

Na profilu prezydenta rzeczywiście pojawiła się rekomendacja. Przywódca Ukrainy napisał, że każdy obywatel powinien zobaczyć “Earthlings”. To właśnie po tym terrorysta zgodził się wypuścić zakładników.

Według agencji Reuters sprawca był "niezadowolony z systemu na Ukrainie" i uważał, że to państwo jest największym terrorystą.

bEpGeicd

Cała historia przypomina pierwszy odcinek "Black Mirror", kiedy to premier Wielkiej Brytanii był szantażowany przez terrorystę i zmuszony do zgwałcenia świni. Tutaj żądania porywacza były inne, ale rodzi się pytanie: jak daleko może posunąć się osoba, która decyduje się wejść w układ z terrorystami?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEpGeicT