BlackBerry: Wciąż można na nas polegać

BlackBerry: Wciąż można na nas polegać

15.10.2013 11:14, aktualizacja: 15.10.2013 11:46

Wiele osób obawia się o przyszłość firmy BlackBerry, która od dłuższego czasu nie może pochwalić się sukcesem, informuje za to o stratach i zwolnieniach. 24 września zarząd firmy zgodził się, aby została ona wykupiona za 4,7 miliarda dolarów przez jej największego inwestora — Fairfax Financial Holdings. Można by pomyśleć, że to koniec BlackBerry, ale firma zapewnia, że jeszcze żyje. Wczoraj na jej stronie opublikowany został list otwarty, który dziś trafił również do największych gazet za Oceanem.

W liście BlackBerry zaznacza, że istotnie ostatnimi czasy nie było jej łatwo, ale nie bagatelizuje sytuacji ani nie ignoruje wyzwań. Zmiany, które obecnie wciela w życie, są niezbędne aby się wzmocnić. Firma nie jest zadłużona i ma luźną gotówkę, a zwolnienia mają pomóc jej działać bardziej wydajnie. Dalej firma nawiązuje do dawnej pozycji marki BlackBerry na rynku urządzeń dla biznesu, nazywa swoje urządzenia najbardziej niezawodnym narzędziem dla profesjonalistów na całym świecie i twierdzi, że niezmiennie można jej ufać, podkreśla bezpieczeństwo swoich usług i chwali się, że 6 milionów osób zarejestrowało się, aby otrzymać powiadomienie o uruchomieniu BlackBerry Messengera dla iOS i Androida… chociaż o opóźnieniu już nie pisze.

Obraz

Obraz, jaki maluje list otwarty, niezbyt pokrywa się z rzeczywistością. System BlackBerry 10, przedstawiony w liście jako idealne rozwiązanie dla klienta biznesowego, wcale rynku nie podbił i nie ma żadnych dowodów na to, że klienci wolą go od innych. Co więcej, plotki o tym, że firma rozważa sprzedanie niektórych działów i brak widocznych sukcesów rysują przyszłość niegdysiejszego giganta dość niepewnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)