Blizzard prezentuje zupełnie nową grę. Overwatch będzie strzelanką

Blizzard prezentuje zupełnie nową grę. Overwatch będzie strzelanką

Blizzard prezentuje zupełnie nową grę. Overwatch będzie strzelanką
Paweł Piskurewicz
08.11.2014 11:01, aktualizacja: 10.11.2014 10:36

Podczas trwającego właśnie BlizzConu jak co roku Blizzard przygotował sporo informacji odnośnie planowanych premier gier. Tym razem jednak udało mu się utrzymać w sekrecie pewien bardzo ważny projekt, który wczoraj ujrzał światło dzienne. Jest nim Overwatch.

Obraz

Overwatch to pierwsze nowe uniwersum Blizzarda od czasu wydania Starcrafta czyli roku 1998. Zaskoczeniem był nie tylko fakt jej ogłoszenia, ale i sama prezentacja, która przypominała bardziej kolejną animację Pixara niż to z czego do tej pory słyną Blizzard. Jak czytamy na oficjalnej stronie gry:

W obliczu globalnego konfliktu powołano do życia międzynarodową grupę do zadań specjalnych o nazwie Overwatch – złożoną z żołnierzy, naukowców, awanturników i odmieńców, którzy połączyli siły, aby przywrócić pokój w rozdartym wojną świecie. Jednak po wielu latach wpływy organizacji znacznie osłabły i została ona ostatecznie rozwiązana. Czas Overwatch przeminął... ale świat wciąż potrzebuje bohaterów.[yt=https://www.youtube.com/watch?v=W7XOKtzDPWo]Gra będzie sieciową strzelanką, w której przeciw sobie staną 6 osobowe, mocno wyspecjalizowane zespoły. To właśnie dobre wykorzystanie profesji poszczególnych bohaterów ma nam zapewnić sukces. Już teraz na oficjalnej stronie gry można znaleźć sporo materiałów z rozgrywki, opisy klas postaci, bohaterów i trybów gry oraz możliwość zapisania się do bety. Warto tam zajrzeć. Jedno jest pewne szykuje się kolejny e-sportowy hit.

Overwatch – zwiastun rozgrywki (PL)

To nie koniec wieści z Blizzconu. Miłośnicy karcianki Hearthstone już niebawem doczekają się pełnoprawnego dodatku. Gobliny vs Gnomy przyniosą nam ponad 120 nowych kart, zarówno klasowych jak i neutralnych. Otrzymamy nowe rodzaje stronników jakim są mechy, a także tryb obserwatora, który pozwoli postronnym graczom (i komentatorom) na oglądanie rozgrywek. Podobnie jak obecne zestawy nowe karty możemy zakupić za złoto zdobyte w grze, bądź też realne pieniądze. Karty z dodatku będą dostępne w oddzielnych paczkach. Więcej o Gobliny vs Gnomy przeczytacie na oficjalnej stronie gry, tam też znajdziecie prezentacje wybranych kart. Premiera już w grudniu. Grę Hearthstone w wersji PC i iOS możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

Gobliny vs Gnomy – zwiastun PL

Wśród zapowiedzi znalazło się także wiele informacji dla fanów Starcrafta. Wreszcie przedstawiono ostatnią część Starcrafta II czyli Legacy of the Void. Jej kampania skupi się na rasie Protosów i ostatecznej walce z pradawnym złem Amonem. Zaprezentowano nowe jednostki jak i zmiany w funkcjonowaniu starych. Otrzymamy kilka dodatkowych trybów multiplayer w tym możliwość dowodzenia jedną bazą przez 2 graczy. Już teraz na oficjalnej stronie gry możemy zapoznać się z historią i bohaterami oraz zapisać się do bety. Z tej okazji tradycyjnie Blizzard stworzył bardzo klimatyczny zwiastun dodatku Legacy of the Void.

StarCraft II: Legacy of the Void – zwiastun (PL)

Blizzcon wciąż trwa, a relację na żywo jak i nagrania archiwalne z pierwszego dnia możecie obejrzeć na oficjalnej stronie imprezy. W tym roku całość zakończy koncert zespołu Metallica.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)