Bo można: Macintosh II na Android Wear, Apple Watch z przeglądarką

Bo można: Macintosh II na Android Wear, Apple Watch z przeglądarką

11.05.2015 06:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do listy rzeczy, które ktoś zrobił tylko dlatego, że mógł, możemy dopisać uruchomienie systemu z komputera Macintosh II na zegarku z systemem Android Wear. Praca z systemem na malutkim ekranie zegarka nie ma najmniejszego sensu, podobnie jak przeglądanie stron, co jest możliwe na zegarku firmy Apple.

Za uruchomienie systemu z Macintosha II na zegarku odpowiada Corbin Davenport, który ma już na koncie uruchomienie na tym sprzęcie Windowsa 95 i Minecrafta PE. Tym razem na swoim Gear Live uruchomił Macintosh System 6, czyli wersję systemu z 1991 roku.

Macintosh II on Android Wear

Na zegarku uruchomiony został mini vMac II, czyli port znanego emulatora o tej samej nazwie. Korzystanie z systemu przystosowanego do pracy z myszką na malutkim ekranie zegarka oczywiście graniczy z cudem. Ekran ma rozdzielczość 320 × 320 pikseli, a jego przekątna mierzy zaledwie 1,63 cala. Niemniej jednak znów okazało się, że zegarek jest na tyle wydajny, by poradzić sobie z emulatorem i archaicznym systemem operacyjnym.

Jeśli ktoś jednak ma ochotę męczyć się, próbując trafić palcem w malutki przycisk, nie musi tego robić na archaicznym systemie operacyjnym. Comex, znany przede wszystkim z prac nad JailBreakMe i praktyk w firmie Apple, zaprezentował jak wygląda strona wyszukiwarki Google na ekranie Apple Watcha. Nie jest żadnym zaskoczeniem to, że pole tekstowe rozciąga się na kilka ekranów i korzystanie ze strony jest bardzo trudne.

Obraz

Comex jeszcze nie podzielił się szczegółami swojego nowego odkrycia. Nawet jeśli to zrobi, trudno wyobrazić sobie by ktoś przy zdrowych zmysłach korzystał z jego rozwiązania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także