Brak zasięgu w budynku to nie problem. Plus testuje Wi-Fi Calling

Brak zasięgu w budynku to nie problem. Plus testuje Wi-Fi Calling

Brak zasięgu w budynku to nie problem. Plus testuje Wi-Fi Calling
21.09.2015 16:38, aktualizacja: 21.09.2015 16:49

Operator sieci komórkowej Plus wprowadzi do swojej oferty nową usługę umożliwiającą prowadzenie rozmów w dobrej jakości w budynkach, w których występują problemy z zasięgiem. Właśnie ruszają testy Wi-Fi Calling.

Mimo iż w Polsce jest coraz mniej miejsc, w których pojawią się problemy z zasięgiem sieci komórkowej, to niestety nadal to ideału wiele brakuje. Często to właśnie w budynkach prowadzenie rozmów jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Według zapewnień Plusa rozwiązaniem problemu jest nowa usługa – Wi-Fi Calling. Pozwala ona na prowadzenie rozmów głosowych z wykorzystaniem dostępnej sieci Wi-Fi. Nie mamy jednak do czynienia z kolejnym typowym komunikatorem internetowym. W przypadku Wi-Fi Calling wykorzystywany jest nasz numer telefonu, rozmowa wygląda jakbyśmy byli w zasięgu sieci komórkowej, nasz rozmówca nie zauważy różnicy.

Obraz

Plus obiecuje, że poprzez zastosowanie odpowiedniej aplikacji, dostęp do usługi nie będzie ograniczony jedynie do posiadaczy najnowszych smartfonów. Na chwilę obecną, aby przyłączyć się do testów należy posiadać smartfon z systemem Android w wersji 4.4 lub nowszej. Musimy dodatkowo zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej. Osoby wybrane do testów otrzymają możliwość aktywowania dedykowanej aplikacji, którą pobiorą ze sklepu Google Play. Na razie do testów mogą przystąpić klienci indywidualni korzystający z oferty Plus Abonament.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)