Brave świętuje sukces. Z przeglądarki korzysta ponad 20 mln użytkowników miesięcznie

Brave świętuje sukces. Z przeglądarki korzysta ponad 20 mln użytkowników miesięcznie05.11.2020 19:22
Brave świętuje sukces, fot. materiały prasowe Brave
Brave świętuje sukces, fot. materiały prasowe Brave

Bezpieczna przeglądarka Brave, która w stabilnej wersji jest dostępna na rynku od listopada ubiegłego roku, wykorzystywana jest przez coraz większe grono internautów. Twórcy świętują, bo miesięczna liczba aktywnych użytkowników przekroczyła 20 milionów, a to wynik dwukrotnie wyższy niż rok temu, kiedy Brave 1.0 zastąpił wersje rozwojowe.

Jak chwalą się twórcy, Brave to przeglądarka, w której nacisk położono zarówno na prywatność, bezpieczeństwo, jak i szybkość. Ze statystyk wynika, że doceniają to internauci. Okazuje się, że Brave jest najlepiej ocenianą przeglądarką w Sklepie Play, a w przypadku iOS-a tylko od września liczba dziennych użytkowników wzrosła o 34 proc. (co ma związek z domyślnym wyborem przeglądarki w iOS 14). Przeglądarka jest oczywiście dostępna także na desktopy.

Dzienna (linia czerwona) i sumaryczna miesięczna (linia niebieska) liczba aktywnych użytkowników Brave w ciągu ostatnich miesięcy, źródło: Brave.
Dzienna (linia czerwona) i sumaryczna miesięczna (linia niebieska) liczba aktywnych użytkowników Brave w ciągu ostatnich miesięcy, źródło: Brave.

Tymczasem według najnowszych statystyk badających popularność różnych przeglądarek, niekwestionowanym liderem jest nadal Google Chrome, z którego korzysta na świecie ponad 60 proc. internautów. Zamieszanie na rynku wprowadza także nowy Edge'e, z którego w ubiegłym miesiącu korzystał co dziesiąty internauta, czyli więcej osób niż z Firefoksa i Opery razem wziętych.

Brave to przeglądarka bazująca na silniku Chromium, która zgodnie z deklaracjami twórców jest 3-6 razy szybsza od samego Chrome'a. Ciekawostką jest możliwość zarabiania na wyświetlanych reklamach przy jednoczesnym blokowaniu tych najbardziej inwazyjnych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)