Brave Brave 1.20.110

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Brave Browser to nowoczesna przeglądarka internetowa, której głównym atrybutem jest szybkość działania oraz ochrona prywatności podczas codziennego surfowania w Internecie. Oferuje ona zestaw funkcji oraz narzędzi, dzięki którym korzystanie z sieci jest wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Blokada możliwości śledzenia użytkownika

Opisywana przeglądarka wyposażona została w mechanizmy, które odpowiadają za blokowanie żądania plików cookies (tzw. ciasteczek) podczas przeglądania różnego typu stron internetowych. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że nie jest śledzony w trybie online. Proceder ten jest często określany mianem trackingu i teoretycznie wykorzystywany ma być przez serwisy internetowe do wyświetlania spersonalizowanych treści reklamowych.

Bezpieczne połączenie HTTPS i ochrona przed wirusami

Brave podczas przeglądania stron internetowych wykorzystuje szyfrowane połączenie protokołem HTTPS. Dodatkowo oferuje mechanizmy automatycznie blokujące takie zagrożenia jak phishing (wyłudzanie poufnych danych), malware (oprogramowanie infekujące komputer), malvertising (fałszywe i szkodliwe reklamy) czy niebezpieczne wtyczki dla przeglądarki.

Tryb incognito z wykorzystaniem sieci Tor

Przeglądarka Brave Browser (poza Tor Browser) jest jedyną, która domyślnie w trybie incognito wykorzystuje sieć Tor. W tym celu nie jest wymagana instalacja dodatkowych wtyczek itp. Dzięki takiemu rozwiązaniu adres IP użytkownika jest maskowany, co sprawia, że lokalizacja użytkownika jest trudna do wykrycia oraz dostawca internetu nie ma podglądu do przeglądanych adresów URL.

Brave w trakcie ładowania kolejnych stron internetowych wyświetla tylko niezbędne komponenty, co sprawia, że uruchamianie witryn sieciowych jest nawet do 60 procent szybsze niż podczas wykorzystania tradycyjnych przeglądarek.

Cechy charakterystyczne programu:

  • darmowa przeglądarka kierowana do użytkowników dbających o bezpieczeństwo
  • domyślna funkcja blokowania plików cookies
  • wykorzystanie protokołu HTTPS do przeglądania stron internetowych
  • mechanizmy blokowania wszelakiego rodzaju szkodników
  • tryb incognito bazujący na sieci TOR

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Superszybki, Bezawaryjny, zgodność wtyczek z google,
Nie posiada.
ocena użytkownika
22.08.2019 18:04 • Recenzja do wersji 0.66.101

Przez wiele lat używałem programy Firefox, gdyż najlepiej wypadał na tle innych przeglądarek. Jednak, gdy moja zapora sieciowa zablokowała program w plikach firefoxa, który wysyłał dane do amazona, to dwoma wyrazami "no pięknie". Późniejsze problemy z aktualizacją przelały czarę goryczy i postanowiłem opalić dobre programy i odkryć perełkę - Co wiedziałem, że nie będzie łatwe. Na początku padło na Vivaldiego z którego byłem zadowolony do czasu, gdy zawiesił mi cały komputer i pierwszy raz od niepamiętnych czasów musiałem zrobić twardy reset - całkowita dyskwalifikacja. Przypomniałem sobie o Brave - bo już kiedyś miałem go w posiadaniu, ale chyba wtedy były problemy z instalacją videodowlonaderów i qblockerów, więc odpusciłem. Przeczytałem gdzieś, że teraz pasują do niego dodatki google, to wróciłem i jestem wniebowzięty, a dodam, że z przeglądarek korzystam od 17 lat, także mam odniesienie. Super szybki - nie wiedziałem, że znajdę coś szybszego od firefoxa. Nie ładuje się na zimno przez dwie minuty jak lis, a odpala w parę sekund. Jak używam przez dwa miesiące, to ani razu się nie wykrzaczył. Czy spieguje? Nie wiem, bo dobra zapora sieciowa została sprzedana malewarebytes, które po tym jak stało się popularnę, zaraz zaczęło robić "dziwne rzeczy" przez które przestałem im ufać. Polecam, póki jest mało popularne - bo wiadomo jak kończy się popularność w świecie programów.