Build 2015 startuje już dziś. O czym usłyszymy na konferencji Microsoftu?

Build 2015 startuje już dziś. O czym usłyszymy na konferencji Microsoftu?
Redakcja

29.04.2015 08:55, aktual.: 29.04.2015 10:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś w San Francisco rozpoczyna się konferencja Build – jedno z najważniejszych corocznych wydarzeń organizowanych przez Microsoft. Podczas tego trzydniowego kongresu korporacja zaprezentuje nowości związane ze swoim oprogramowaniem, a także sprzętem. W tym roku Build zapowiada się nad wyraz interesująco, wszystko za sprawą Windows 10.

Nowy system jest niejako tematem przewodnim i to właśnie w tej sprawie powinniśmy spodziewać się największej liczby nowości i ogłoszeń. Możliwe, że Microsoft ujawni oficjalną datę premiery finalnej wersji, jak na razie wiadomo jedynie, że będzie miała ona miejsce latem. Korporacja przechodzi z modelu sprzedaży oprogramowania na sprzedaż i udostępnianie usług, możemy więc spodziewać się dyskusji o nowych strategiach na prowadzenie biznesu, a także rozmów o subskrypcjach dotyczących zarówno pakietu Office, jak i ewentualnego ich wprowadzenia w Windowsie.

Na pewno nieco czasu będzie miał dla siebie Spartan, nowa przeglądarka Microsoftu, którą można już wypróbować w testowych wersjach Windows 10. Równie ważnym składnikiem usług firmy jest asystentka Cortana, która połączy komputery, tablety, smartfony, a także konsole. To właśnie podczas konferencji Build powinniśmy spodziewać się ogłoszenia szczegółów związanych z rozszerzeniami dla Outlooka, które zamienią webową pocztę w platformę do uruchamiania aplikacji. Pakiet Office może być obok nowego systemu jednym z najważniejszych tematów, choćby za sprawą tego, że obecnie jest dostępny na wielu platformach i jego twórcy kładą coraz większy nacisk na aplikacje uniwersalne.

Obraz

Firma poruszy zapewne kwestie związane z platformą Azure, a także poświęci sporo czasu narzędziom udostępnianym deweloperem. Bez ich zainteresowania tworzenie nowego systemu i wszystkich tych usług nie miałoby najmniejszego sensu, a Build od zawsze stanowił konferencję przede wszystkim właśnie dla programistów. W tym przypadku oczekuje się wprowadzenie tzw. AirSpace, rozwiązania, które pozwoli tworzyć programy dla PC, tabletów, konsol i telefonów, jest to więc idea uniwersalnych aplikacji rozwinięta od strony deweloperów.

Przewiduje się również, że Microsoft może zaprezentować nieco nowego sprzętu: smartfony z serii Lumia to oczywiście podstawa, ale niewykluczone, że firma zaprezentuje także nowy tablet z rodziny Surface, a nawet PC. Wszystkie z nich powinny już działać na najnowszym systemie. Podobnie zresztą, jak i Xbox One, którego możliwości znacznie się zwiększą. Kolejne ważne dla Microsoftu sprawy to technologie ubieralne z okularami HoloLens na czele, a także Internet Rzeczy. Przypomnijmy, że Windows dla małych urządzeń będzie dostępny za darmo.

Konferencja Build rozpoczyna się już dzisiaj o godzinie 17:30 czasu polskiego. Na stronach Microsoftu dostępny będzie oficjalny live stream, polski oddział firmy szykuje natomiast wydarzenie w Warszawie. Jeżeli z jakiegoś powodu nie będziecie mogli oglądać konferencji na żywo, wszystkie nagrania z Build znajdziecie na stronach MSDN. Jedno wiemy już teraz: na pewno będzie ciekawie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (31)
Zobacz także