Calibre, Clover, Invoicer i EagleGet – najlepsze programy tygodnia

Calibre, Clover, Invoicer i EagleGet – najlepsze programy tygodnia

Calibre, Clover, Invoicer i EagleGet – najlepsze programy tygodnia
15.10.2016 13:19

Przedstawiam sobotni przegląd najciekawszych nowości i aktualizacji w naszej bazie programów. Wszystkie nowe pozycje znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać system operacyjny. Warto też śledzić aktualizacje dla wybranych platform, by nie przegapić żadnej nowej wersji.

Pokémon Go Desktop Map

Pokémon Go Desktop Map (Windows, macOS) to świetna mapa dla wszystkich, którzy mimo niesprzyjającej pogody i przemijania mody wciąż poszukują Pokémonów. W programie należy zalogować się na swoje konto w grze i podać klucz dla Map Google (program pokaże jak go uzyskać). Na mapie wyświetlone zostaną lokalizacje Pokémonów, areny i Pokéstopy w okolicy.

Obraz

Monitor Aukcji Lite

Monitor Aukcji (Windows) to aplikacja dla użytkowników portali ogłoszeniowych/aukcyjnych takich jak allegro.pl, olx.pl czy ebay. Program ułatwia znalezienie atrakcyjnych ofert, cyklicznie przeszukując serwisy i monitorując wybrane kategorie. Jeśli znajdzie przedmiot spełniający zadane kryteria, powiadomi użytkownika.

Obraz

Wersja Lite jest oczywiście uboższa od pełnej, którą można mieć w abonamencie. W niej znajdziemy takie ulepszenia, jak możliwość blokowania sprzedawców czy porównywanie cen z użyciem porównywarek.

Invoicer

Invoicer (Windows) to program do fakturowania, dostępny zupełnie za darmo, nadający się dla firm, które nie prowadzą magazynu. Jego możliwości obejmują wystawianie faktur, prowadzenie bazy kontrahentów i towarów, drukowanie cenników i tym podobne. Wyróżnia go możliwość drukowania faktur w wielu językach (oprócz polskiego także w angielskim i niemieckim), co jest niezbędne dla podmiotów prowadzących sprzedaż poza Polską. Program pozwala także na współpracę z drukarkami fiskalnymi (Posnet, Elzab) co jest równie rzadko spotykane wśród bezpłatnych programów do fakturowania. Niestety jego interfejs pozostawia wiele do życzenia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Calibre

Calibre Windows, macOS) zna pewnie każdy, kto miał potrzebę przygotowania lub zmiany formatu e-booka. Program pozwala zarządzać książkami, zmieniać ich formatowanie, edytować i zapisywać w dowolnym formacie dla praktycznie dowolnego czytnika. Wydana w tym tygodniu wersja 2.70 poprawia źródła wiadomości RSS i wprowadza możliwość pobierania zewnętrznych zasobów, jak style, przy edycji książek.

Obraz

Clover

Clover (Windows) to drobny dodatek, który pozwala w Eksploratorze korzystać z kart. Clover świetnie integruje się z powłoką Windowsa i nie jest żadnym problemem wykonywanie operacji na plikach między kartami. Często używane karty można zapisać jako zakładki, by mieć je zawsze pod ręką.

Obraz

EagleGet

Ostatni program, jaki chcę Wam w tym tygodniu zaproponować, to EagleGet (Windows) – lekki i uniwersalny menedżer pobierania, który poradzi sobie z wieloma protokołami.

Obraz

EagleGet obsługuje protokoły HTTP, HTTPS, FTP, MMS oraz RTSP, integruje się z najpopularniejszymi przeglądarkami i może pobierać wielowątkowo. Użytkownik może ustawiać limity wątków i transferu, a także planować zadania. Warto obserwować rozwój programu, gdyż niebawem powinna pojawić się także możliwość pobierania filmów z YouTube'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)