Capture One Pro 10 to 3-stopniowe wyostrzanie i szybsze przygotowanie zdjęć do publikacji

Strona głównaCapture One Pro 10 to 3-stopniowe wyostrzanie i szybsze przygotowanie zdjęć do publikacji
05.12.2016 13:09
Capture One Pro 10 to 3-stopniowe wyostrzanie i szybsze przygotowanie zdjęć do publikacji
bDYlTQkC

Jeśli Lightroom lub DxO Optics Pro mają w Waszych oczach jakieś braki, polecam przetestować najnowszą wersję Capture One Pro firmy Phase One. To świetny, profesjonalny program do wywoływania zdjęć, pozwalający pracować szybko i wygodnie, a zarazem bardzo precyzyjnie. Wydana właśnie wersja 10 wprowadza sporo usprawnień w dziedzinie wyostrzania zdjęć, przygotowania zdjęć do druku, a także zapewnia szybkie przeglądanie ogromnych plików.

bDYlTQjV

Capture One Pro 10 może zaskoczyć szybkością działania. W porównaniu do poprzedniej wersji, a także do wielu konkurentów, program działa błyskawicznie, a trzeba zaznaczyć, że testowałam go na sprzęcie, który najlepsze lata ma już za sobą. Takie operacje, jak powiększanie czy przesuwanie zdjęć pokazują aktualizację z najlepszej strony.

350191872926574025

Przejdźmy jednak do bardziej konkretnych możliwości programu. Szczególnie interesujący jest nowy system 3-stopniowego wyostrzania zdjęć. Program pozwala usunąć pewne zjawiska, które mogą sprawić, że zdjęcia nie są ostre, mimo że sprzęt i fotograf dali z siebie wszystko. Program pozwala usunąć ślady dyfrakcji, niechciane „aureole”, a na koniec wyostrzyć eksportowany obraz. Warto tu dodać, że finalne wyostrzanie jest niezależne od rozmiaru pliku.

350191872926705097

Warto wspomnieć taże o nowym systemie generowania profili korekty obiektywów (LCC), który działa wielowątkowo, dzięki czemu analiza zdjęć jest dużo szybsza niż w poprzednich wersjach programu. Zmienił się też moduł odpowiedzialny za przygotowanie zdjęć do druku i publikacji w Sieci.

350191872926836169
  • Slider item
  • Slider item

Przeglądarka zdjęć także zyskała kilka nowych możliwości. Można między innymi filtrować zdjęcia według orientacji, co pomaga znaleźć odpowiednie kadry. Usprawnione zostało też sortowanie zdjęć, dzięki możliwości łączenia wielu folderów w jeden katalog.

350191872927032777

Warto też wspomnieć o możliwości pracy z konsolami Tangent i możliwości zdalnego ustawiania ostrości w aparacie podłączonym do komputera. Powiększyły się też możliwości pracy z formatami sRAW i mRAW z wielu modeli aparatów Canona i Nikona.

Capture One Pro 10 | What's New?

Capture One Pro można testować przez cały miesiąc bez ograniczeń na Windowsie i macOS. Ten sam plik pozwala przetestować kilka wersji Capture One, w tym dedykowane dla posiadaczy aparatów firmy Sony. Program ma polski interfejs i warto go przetestować – zwłaszcza że zbliżają się Święta i Nowy Rok, podczas których nie brak okazji do zrobienia dobrych zdjęć.

Udostępnij:
bDYlTQkT