Capture One Pro 10 to 3-stopniowe wyostrzanie i szybsze przygotowanie zdjęć do publikacji

Capture One Pro 10 to 3‑stopniowe wyostrzanie i szybsze przygotowanie zdjęć do publikacji

Capture One Pro 10 to 3-stopniowe wyostrzanie i szybsze przygotowanie zdjęć do publikacji
05.12.2016 13:09

Jeśli Lightroom lub DxO Optics Pro mają w Waszych oczach jakieś braki, polecam przetestować najnowszą wersję Capture One Pro firmy Phase One. To świetny, profesjonalny program do wywoływania zdjęć, pozwalający pracować szybko i wygodnie, a zarazem bardzo precyzyjnie. Wydana właśnie wersja 10 wprowadza sporo usprawnień w dziedzinie wyostrzania zdjęć, przygotowania zdjęć do druku, a także zapewnia szybkie przeglądanie ogromnych plików.

Capture One Pro 10 może zaskoczyć szybkością działania. W porównaniu do poprzedniej wersji, a także do wielu konkurentów, program działa błyskawicznie, a trzeba zaznaczyć, że testowałam go na sprzęcie, który najlepsze lata ma już za sobą. Takie operacje, jak powiększanie czy przesuwanie zdjęć pokazują aktualizację z najlepszej strony.

Obraz

Przejdźmy jednak do bardziej konkretnych możliwości programu. Szczególnie interesujący jest nowy system 3-stopniowego wyostrzania zdjęć. Program pozwala usunąć pewne zjawiska, które mogą sprawić, że zdjęcia nie są ostre, mimo że sprzęt i fotograf dali z siebie wszystko. Program pozwala usunąć ślady dyfrakcji, niechciane „aureole”, a na koniec wyostrzyć eksportowany obraz. Warto tu dodać, że finalne wyostrzanie jest niezależne od rozmiaru pliku.

Obraz

Warto wspomnieć taże o nowym systemie generowania profili korekty obiektywów (LCC), który działa wielowątkowo, dzięki czemu analiza zdjęć jest dużo szybsza niż w poprzednich wersjach programu. Zmienił się też moduł odpowiedzialny za przygotowanie zdjęć do druku i publikacji w Sieci.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przeglądarka zdjęć także zyskała kilka nowych możliwości. Można między innymi filtrować zdjęcia według orientacji, co pomaga znaleźć odpowiednie kadry. Usprawnione zostało też sortowanie zdjęć, dzięki możliwości łączenia wielu folderów w jeden katalog.

Obraz

Warto też wspomnieć o możliwości pracy z konsolami Tangent i możliwości zdalnego ustawiania ostrości w aparacie podłączonym do komputera. Powiększyły się też możliwości pracy z formatami sRAW i mRAW z wielu modeli aparatów Canona i Nikona.

Capture One Pro 10 | What's New?

Capture One Pro można testować przez cały miesiąc bez ograniczeń na Windowsie i macOS. Ten sam plik pozwala przetestować kilka wersji Capture One, w tym dedykowane dla posiadaczy aparatów firmy Sony. Program ma polski interfejs i warto go przetestować – zwłaszcza że zbliżają się Święta i Nowy Rok, podczas których nie brak okazji do zrobienia dobrych zdjęć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)