CCP upamiętni w EVE Online rzeź w systemie B‑R5RB, największą bitwę w dziejach

CCP upamiętni w EVE Online rzeź w systemie B-R5RB, największą bitwę w dziejach

30.01.2014 14:39, aktual.: 30.01.2014 22:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W minionych dniach w popularnym kosmicznym MMO EVE Online doszło do kolejnej bitwy, którą zapamiętają fani, bowiem chodzi o największe tego typu wydarzenie w podobnych grach. Jego historyczną rangę odnotowali sami pomysłodawcy projektu. Po pierwsze, w sposób jeszcze bardziej przystępny dla osób, które niekoniecznie na EVE zjadły zęby, opisali oni przebieg wypadków i wyjaśnili, czemu jeden niezapłacony rachunek doprowadził do masakry. Po drugie, mają zamiar uczcić to wydarzenie.

Footage from the Titanic Struggle of B-R (1080p available)

Tak powstała Tytanomachia, stworzone z użyciem modeli różnych statków ogromnych rozmiarów dzieło, upamiętniające na zawsze starcie. Zostanie ono umiejscowione przy siódmej planecie układu B-R5RB, aby kolejne pokolenia zachowały pamięć o tej rzezi. Prawdopodonie w grze złożoną z masy wraków konstrukcję ujrzymy już 31 stycznia.

Obraz

Oczywiście nie mogło zabraknąć już konkretnych statystyk trwającej 21 godzin bitwy. Wzięło w niej udział 7,548 osób, 717 korporacji i 55 przymierzy. Tytanów, czyli najcenniejszych jednostek, zniszczono 75 sztuk. W walucie EVE straty oszacowano na 11 bilionów ISK, co przeliczono na nawet 330 tysięcy dolarów. Rzecz jasna grupa Pandemic Legion, której niedopatrzenie dało początek całemu wydarzeniu, odgraża się, że będzie chciała odzyskać swój sektor. Ma zarazem nadzieję, że nikt z uczestników nie postanowi teraz zrezygnować z gry. Wie, iż wielu sporo to wszystko kosztowało...

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)