[CeBIT 2015] „Szybciej w domu” – nowa linia produktów FRITZ!

[CeBIT 2015] „Szybciej w domu” – nowa linia produktów FRITZ!17.03.2015 14:59
[CeBIT 2015] „Szybciej w domu” – nowa linia produktów FRITZ!
Redakcja

Podczas trwających w Hanowerze targów CeBIT 2015, firma AVM – producent znanych pod marką FRITZ! urządzeń zaprezentowała nową linię produktów. Wśród nowości znalazły się cztery nowe modele routerów FRITZ!Box, routery kablowe oraz nowy system operacyjny. Ponadto producent chce mocniej zaznaczyć się na naszym rynku.

Pierwszym modelem jest FRITZ!Box 4020 – najmniejszy z całej oferty. Kierowany jest do początkujących klientów, którzy chcą stworzyć prostą sieć domową. Wyposażony został w 4 porty LAN i port USB, który pozwala na podłączenie zewnętrznych modemów 4G/3G. Router wykorzystuje standard 801.11n w paśmie 2,4GHz do 450Mbit/s, więc podłączymy do niego praktycznie wszystkie dostępne na rynku urządzenia. Użytkownik ma możliwość skorzystania z funkcji udostępniania gościom sieci bezprzewodowej, kontrolę rodzicielską czy serwer VPN. Premiera przewidziana jest na drugi kwartał tego roku. Cena urządzenia została już ustalona i w Polsce będzie ona wynosić 199 zł. Nieoficjalnie mówi się, że na półki produkt trafi pod koniec maja.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pozostałe modele, jakie zostały zaprezentowane trafią na rynek w trzecim kwartale br. Ceny niżej wymienionych modeli nie zostały ustalone. Dla bardziej wymagających klientów przygotowany został router FRITZ!Box 4080. Pozwala on na podłączenie urządzeń zarówno w pasmach 2,4GHz oraz 5GHz. Ta ostatnia może być realizowana w standardzie AC, który pozwala na transfer do 1733 Mbit/s oraz do 800 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz, dzięki wykorzystaniu modulacji 256QAM. Całość dopełnia zestaw czterech gigabitowych portów LAN, jeden WAN, dwa porty USB 3.0, dwa porty RJ-11 dla telefonów analogowych i faksów. W routerze znajdziemy również stację bazową DECT, która wykorzystywana jest do komunikacji pomiędzy np. Inteligentnymi wtyczkami.

Aby zaspokoić potrzeby klientów mobilnych, przygotowano dwa modele routerów LTE FRITZ!Box 6820. Oba zapewniają obsługę LTE czwartej kategorii, która pozwala na dostęp do Internetu z prędkością do 150 Mbit/s (download) oraz 50Mbit/s (upload). Router obsługuje oczywiście również starsze sieci trzeciej generacji i potrafi działać, gdy również w momencie, gdy sieć operatora karty nie jest dostępna. Użytkownik może połączyć się z routerem za pomocą standardu 801.11n w paśmie 2,4 GHz (do 450 Mbit/s) oraz poprzez wbudowany w router port LAN. Router działa pod kontrolą znanego z poprzednich modeli systemu operacyjnego, i podobnie jak one oferuje funkcje kontroli rodzicielskiej, dostępu gościnnego czy serwera VPN.

350132794191996865

Model 6820 jest miniaturową wersją dostępnego już na rynku modelu 6842, który posiada możliwość podłączenia 2 zewnętrznych anten LTE, posiada również czteroportowy switch, port USB oraz stację bazową DECT.

Podczas targów odwiedzający mogli przetestować nowy interfejs systemu operacyjnego FRITZ!OS. Producent podkreśla, że interfejs został przygotowany w taki sposób, aby wykorzystywał najnowsze trendy budowania witryn i aplikacji internetowych. Mamy więc stronę, z której będziemy mogli korzystać na komórce, mamy monochromatyczne ikony i uproszczoną nawigację. Jak widać na zdjęciu, interfejs póki co dostępny jest jedynie w języku niemieckim. Ma się to zmienić wraz z premierami modeli 4080 oraz 6820 w trzecim kwartale tego roku. Wszystkie obecnie sprzedawane na polskim rynku urządzenia zostaną uaktualnione do nowej wersji systemu operacyjnego.

350132794192193473

Podczas kuluarowych rozmów firma pochwaliła się dosyć ambitnymi planami ekspansji na nasz rynek. Przedstawiciele firmy bardzo mocno akcentowali znaczenie polskich konsumentów. AVM chce walczyć z chińskimi producentami o klienta oferując 5 lat gwarancji na sprzęt oraz bezpłatne wsparcie techniczne dla użytkowników końcowych. W planach również jest przygotowanie prostej w obsłudze bazy wiedzy, z której użytkownicy mogliby czerpać wiedzę na temat poszczególnych funkcji systemu operacyjnego. AVM chciałby również współpracować z operatorami kablowymi i mobilnymi w naszym kraju. Obecnie prowadzone są rozmowy z jednym z nich, jednakże informacja o tym, z którym są prowadzone rozmowy nie została podana publicznie. Obecnie firma produkuje część sprzętu na terenie Polski, w podwrocławskich Obornikach Śląskich.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)