CeBIT: StreamBox i RAIDBox Zotaca, efektowne chłodzenie laptopa i SonicChair…

CeBIT: StreamBox i RAIDBox Zotaca, efektowne chłodzenie laptopa i SonicChair…

Redakcja
05.03.2013 19:45

Nasz zespół informujący o ciekawostkach znalezionych w ogromnych halach targów CeBIT już zakończył pracę na dziś, możemy więc spokojnie podsumować dzisiejsze łowy. Poza zasilaczami awaryjnymi Power Walker i nowościami Samsunga, naszej ekipie udało się dotrzeć między innymi do stoisk firm Zotac, Synology i Enermax.

Z nowości Zotaca przede wszystkim warto wspomnieć o StreamBoksie — niedużym urządzeniu z WiFi i DLNA, dzięki któremu można multimedia wysyłac od razu na telewizor — oraz wyglądającemu jak kieszeń na dysk 2,5-calowy urządzeniu RAIDBox. To jednak tylko pozory, bo w środku znalazło się miejsce na dwa dyski mSATA, które mogą pracować w konfiguracji RAID0 lub RAID1. Poza tym Zotac pokazywał sporo kart graficznych i płyt głównych, w tym kartę GeForce GTX 680 AMP! Edition z autorskim oprogramowaniem do tuningu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Synology prezentuje w tym roku między innymi malutki NAS bez dysku, do którego można włożyć kartę pamięci lub podłączyć dysk USB. Dwudyskowy model DS714 wprowadza gniazdo HDMI do linii NAS-ów domowych tego producenta, nie brak też odświeżonych urządzeń z serii Plus z szybszymi procesorami i większą pamięcią. Nowości, które prezentowała firma Synology, można obejrzeć we wpisie Co nowego od Synology?

Stanowisko firmy Enermax kusiło między innymi barwami. Wentylatory tego producenta powinny zadowolić miłośników ozdabiania komputera — mają nawet 48 LED-ów, którymi można „wyrysować” wzór na powierzchni tworzonej przez krążące dookoła osi śmigła, a mocą biją na głowę konkurencję. Te cacka można znaleźć między innymi w podstawkach do laptopów, gdzie przyczepiane są magnesami, i w obudowach dla maszyn wymagających zaawansowanego chłodzenia. Ale wentylatory to nie wszystko. Firma Enermax prezentowała również zasilacze serwerowe oraz bardzo ciekawy, 650-watowy zasilacz do peceta bez wentylatora, w obudowie z aluminium i z modułowym zarządzaniem kablami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ciekawie zapowiadają się również klawiatury firmy Tesorotec, przeznaczone dla graczy chcących czegoś więcej, niż podświetlenie i gumowe nakładki. Wymienne podstawki pod klawisze pozwalają wybrać opór, jaki będą one stawiać przy wciskaniu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Redakcji w tym roku towarzyszy MaXDemage, który to poszukiwał rzeczy najdziwniejszych i opisywał je, jak to tylko on potrafi. W jego wpisie można znaleźć informacje o volocopterze, ochronie zapewnianej przez produkty iShieldz, drukarkach 3D i SonicChair — fotelu do odsłuchu. Mamy podstawy przypuszczać, że Max do tej pory siedzi w jednym z nich.

Tegoroczne targi są szczególnie ważne dla naszego kraju, gdyż Polska jest partnerem strategicznym. Polskich wystawców znalazło się na targach, według szacunków, więcej niż 350 i zajęły w sumie powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów. Targi otworzyli wspólnie Angela Merkel i Donald Tusk. Na zakończenie tego obfitującego w wydarzenia dnia warto przypomnieć sobie efektowne otwarcie targów z polskim akcentem i łazikiem do eksploracji Marsa:

CeBIT 2013 oficjalnie rozpoczęty!

Jutro blog ruszy ponownie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)