Ceny kart graficznych coraz bliżej normy: spadły poniżej sugerowanych

Ceny kart graficznych coraz bliżej normy: spadły poniżej sugerowanych

Ceny kart graficznych coraz bliżej normy: spadły poniżej sugerowanych
Oskar Ziomek
09.08.2017 18:17

Osoby, które w ostatnich tygodniach planowały zakup nowej karty graficznej do komputera, z pewnością odłożyły tę inwestycję na później, jak tylko przekonały się jakie są ich ceny. Te zaczęły niedawno absurdalnie rosnąć, czego powodem okazały się zmieniające się gwałtownie kursy kryptowalut. Na szczęście sytuacja zaczęła się stabilizować i ceny grafik znacznie spadły, często lądując już poniżej tych sugerowanych przez producenta i generalnie – dużo bliżej wartości sprzed masowych podwyżek.

A to oznacza, że chcąc kupić na przykład GeForce'a GTX 1080Ti wydamy dzisiaj około 3 do 3,5 tysiąca złotych (zamiast prawie dwukrotnie wyższej kwoty jeszcze w ubiegłym miesiącu), GTX 1080 dostaniemy za około 2350zł (w lipcu była to kwota powyżej 3200zł), a GTX 1070 damy radę kupić dziś za około 1900zł (wcześniej – niemal 2800zł).

Wzrost cen doprowadził do absurdalnych ofert kart graficznych
Wzrost cen doprowadził do absurdalnych ofert kart graficznych

Nieco wolniej sytuacja postępuje w przypadku kart graficznych z obozu czerwonych: tutaj, poszukując Radeona RX580 wystarczy nam dziś kwota 1600 - 1800zł zamiast ponad 2600zł w lipcu i jest to oczywiście duża różnica, jednak w tym przypadku przed podwyżkami karta kosztowała około tysiąca złotych, a do tego pułapu jest jeszcze daleko.

Ogólnie jednak, w cennikach obserwujemy stabilizację. Przykładem niech będą ceny topowych grafik NVIDII, a więc wspomniane GTX 1080Ti, GTX 1080 oraz GTX 1070, które spadły już w większości internetowych sklepów poniżej cen sugerowanych. Różnice w cenach względem poprzedniego miesiąca są znaczne i mogą się okazać wystarczające dla osób wyczekujących od tygodni szansy na zakup nowego sprzętu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (145)