CES 2019 okiem LG: „futurystyczne innowacje stają się rzeczywistością”

CES 2019 okiem LG: „futurystyczne innowacje stają się rzeczywistością”

Zwijany telewizor LG podczas targów CES 2019, fot. materiały prasowe LG
Zwijany telewizor LG podczas targów CES 2019, fot. materiały prasowe LG
Redakcja
16.01.2019 20:10

Targi CES 2019 dobiegły już końca i nadszedł czas podsumowań. Jeden z wystawców, firma LG, zwraca uwagę, iż zaprezentowane pomysły i produkty można podsumować w zasadzie jednym zdaniem – „futurystyczne innowacje stają się rzeczywistością”.

Pierwszy na świecie rolowany telewizor LG OLED R, wodospad z elastycznych ekranów OLED, telewizory 8K z zaawansowaną matrycą LG OLED, bezobsługowy domowy browar czy roboty, pomagające człowiekowi w podnoszeniu ciężarów – to tylko część futurystycznych innowacji od LG ujawnionych na największych targach technologicznych CES 2019 w Las Vegas.

Wizja sztucznej inteligencji od LG

Tegoroczne konferencje technologiczne zapowiadają dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji w niemalże każdym aspekcie życia. LG ma swoją wizję rozwoju i co więcej zaczęło wdrażać ją nie tylko globalnie, ale również na rynku lokalnym.

W otwierającym przemówieniu dr Park, dyrektor ds. technologii LG, podkreślił znaczenie dostosowania się sztucznej inteligencji do potrzeb użytkowników. Zaawansowane urządzenia z AI, których funkcjonalność ma wykraczać poza proste rozpoznawanie mowy i automatyzację wykonywania zadań, muszą dodatkowo rozumieć kontekst i cel każdej komendy, wtedy ich wartość i przydatność rośnie.

Dokładamy wszelkich starań, aby LG przekształciła się z czołowego producenta elektroniki w twórcę innowacji, które w prawdziwie inteligentny sposób ułatwiają codzienność – podkreśla dr I.P. Park.

CES 2019-LG Keynote speech (Full length)

Rozwój technologii elastycznych ekranów

Firma LG od lat inwestuje i rozwija technologię OLED. A rok 2019 jest kolejną odsłoną wizji wielkoformatowych ekranów kształtowanych w futurystyczną formę, która na wystawie CES stała się rzeczywistością.

Wizjonerska instalacja LG OLED Falls, złożona z 260 paneli OLED tworzyła gigantyczny wizualny wodospad, podkreślający bogactwo kolorów i głębię barw.

LG at CES 2019 - LG OLED Falls

Pierwszy na świecie rolowany telewizor od LG

Telewizor widoczny tylko wtedy, gdy jest potrzebny? LG zaprezentowało pierwszy na świecie telewizor z rolowanym ekranem. LG OLED R w 10 sekund potrafi zmienić się w 65-calowy telewizor OLED. Co więcej urządzenie może pracować w trzech trybach – klasycznym z pełnym ekranem FullView, LineView z częściowo rozwiniętym ekranem i ZeroView, w którym do dyspozycji użytkownika pozostają tylko głośniki z systemem Dolby Atmos, a cała reszta zostaje dyskretnie ukryta.

Mega rozdzielczość 8K

Technologią odzwierciedlającą możliwości firmy LG w dziedzinie mega rozdzielczości jest pierwszy na świecie telewizor OLED 8K. Telewizor ten, wyposażony w opracowane przez LG procesory z algorytmami sztucznej inteligencji, zapewnia niezrównaną jakość zarówno obrazu z idealną czernią i żywymi kolorami, jak i dźwięku z realistycznymi efektami przestrzennymi.

LG at CES 2019-LG OLED 8K TV

Robotyka – przyjaźń ludzi i robotów

Ponadto, podczas targów CES, LG zaprezentowało roboty LG CLOi przeznaczone do zastosowań komercyjnych, w tym robota do noszenia na ciele niczym „garnitur roboczy” - CLOi SuitBot. Podpiera on odcinek lędźwiowy kręgosłupa i w ten sposób zmniejsza ryzyko kontuzji oraz zmęczenie przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów.

Robot wspomagający ludzkie ciało jest już kolejnym przykładem zaangażowania LG w prace nad produktami, które nie tylko ułatwiają życie, lecz także zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa.

LG at CES 2019 - LG CLOi

Personalizacja: Domowy ekspres do piwa własnej roboty

Ponadto, firma LG stworzyła ekspres LG HomeBrew przeznaczony dla entuzjastów samodzielnego warzenia piwa. Dzięki innowacyjnym technologiom, użytkownicy LG HomeBrew mogą w domowych warunkach przygotować znakomite piwo o niepowtarzalnym smaku. W urządzeniu tym zastosowano różnorodne innowacje, dzięki którym LG HomeBrew może automatycznie przeprowadzić cały proces warzenia piwa, od fermentacji po czyszczenie.

LG at CES 2019- LG Home Appliances

Estetyka i design

Podczas targów CES 2019 urządzenia AGD Premium z linii LG SIGNATURE były prezentowane jako oddzielna wystawa - Art of Essence, którą przygotowano we współpracy z brytyjskim artystą, architektem Jasonem Burgesem. Podczas targów zadebiutowały nowe urządzenia LG SIGNATURE, takie jak suszarki do ubrań, lodówki na wino oraz lodówki z dolnym zamrażalnikiem.

LG at CES 2019 - LG SIGNATURE

Trendy i innowacje technologiczne LG zaprezentowane na początku roku, będą dalej rozwijane, a ich efekty będzie można podziwiać sukcesywnie na rynkach lokalnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)