Charlie Miller: Windows 7 bezpieczniejszy od Snow Leoparda

Charlie Miller: Windows 7 bezpieczniejszy od Snow Leoparda

Redakcja
02.03.2010 12:59

Windows 7 wraz przeglądarką Internet Explorer 8 lub Chrome zapewniają najbezpieczniejszą pracę z komputerem – tak przynajmniej twierdzi Charlie Miller, dwukrotny zwycięzca konkursu Pwn2Own.

Miller poproszony został o opinie na temat systemów Windows 7, Snow Leopard oraz przeglądarek internetowych. Według niego, trudniej włamać się do komputera pracującego pod kontrolą Windows 7 niż Snow Leopard. Jako argumenty wymienia on obecny w Windows 7 mechanizm losowego przydzielania adresu pamięci (ASLR) oraz fakt, że oprogramowanie Java i Flash nie jest domyślnie zainstalowane. Do zaufanych przeglądarek Miller zaliczył Internet Explorer 8 oraz Google Chrome. Jak stwierdził, oba te programy nie posiadają standardowo oprogramowania do obsługi plików Flash, co bardzo przemawia na ich korzyść.

Miller wypowiedział się też na temat bezpieczeństwa systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych. Zdaniem Millera, Android jest bezpieczniejszy od iPhone OS, gdyż produkt firmy Apple jest dostępny na rynku dłużej.

Tegoroczna edycja konkursu Pwn2Own rozpocznie się pod koniec marca. Na uczestników czekają nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)