ChatGPT pomoże stworzyć stronę internetową w Wix

ChatGPT pomoże stworzyć stronę internetową w Wix

Stopklatka z prezentacji Wix
Stopklatka z prezentacji Wix
Źródło zdjęć: © Wix, YouTube
Oskar Ziomek
18.07.2023 08:17, aktualizacja: 18.07.2023 08:47

Serwis Wix znany jest z pewnością wszystkim, którzy próbowali kiedyś stworzyć prostą stronę informacyjną mimo braku wiedzy technicznej. Teraz okazuje się, że serwis bazujący na kreatorze chce jeszcze bardziej uprościć cały proces - angażując do procesu ChatGPT.

Serwis Wix stawia na generator stron internetowych bazujący na sztucznej inteligencji. Co nie powinno być zaskoczeniem - wykorzystany zostanie do tego ChatGPT, który na bieżąco będzie prowadzić użytkownika Wix przez cały proces tworzenia strony - czytamy we wpisie blogowym. Film promocyjny sugeruje, że nowa funkcja może wprowadzić spore zamieszanie na rynku prostych, informacyjnych stron internetowych.

Klient bez jakiejkolwiek wiedzy technicznej będzie mógł bowiem przygotować szablon strony jedynie "rozmawiając z chatbotem". W kolejnych etapach ChatGPT dopytuje użytkownika czego ma dotyczyć strona internetowa i prosi o podanie szczegółów. Docelowo na ekranie pojawia się propozycja wizualna stworzona w kreatorze Wix. Klient może ją później dowolnie zmieniać - prosząc o zmianę szablonów czy poszczególnych elementów dostępnych w Wix. Przez ten proces użytkownik jest także prowadzony przez ChatGPT, co obrazuje film prezentujący nadchodzącą funkcję:

Szef Wix deklaruje, że ChatGPT jest tu wykorzystywany w na tyle zaawansowanym stopniu, że pozwala stworzyć "od zera" układ strony przystosowany do wymagań danej sytuacji i nie jest to wyłącznie żonglowanie gotowymi szablonami. Niestety w tym momencie nie wiadomo, kiedy dokładnie kreator z ChatemGPT pojawi się w usłudze Wix. Twórcy na tę chwilę mówią tylko o premierze "wkrótce".

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)