Chcesz skorzystać z serwera DNS chroniącego prywatność? Na Androidzie zmiana jest łatwiejsza

DNS 1.1.1.1 zapewnia bezpieczeństwo i brak cenzury
DNS 1.1.1.1 zapewnia bezpieczeństwo i brak cenzury

12.11.2018 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

1 kwietnia uruchomiony został serwer DNS firmy Cloudflare, który ma zapewnić nam bezpieczeństwo i gwarantuje, że informacje o przeglądaniu nie trafią w ręce firm trzecich. Z serwera 1.1.1.1 można teraz łatwo skorzystać na urządzeniach mobilnych dzięki aplikacji.

DNS firmy Cloudflare wspiera wszelkie standardowe mechanizmy bezpieczeństwa dla rozwiązywania domen, a też takie, które dopiero stają się standardami. Wspierany jest więc nie tylko DNS-over-TLS, ale też eksperymentalnie wdrożony w Firefoksie protokół DoH, czyli DNS over HTTPS. Ruch jest więc całkowicie zaszyfrowany i niewidoczny dla dostawcy internetu. Cloudflare z konieczności gromadzi logi połączeń, ale zapewnia, że usuwa je nieodwracalnie po 24 godzinach. Prawdziwość tych wszystkich deklaracji związanych z prywatnością zagwarantować ma doroczny audyt szwajcarskiej firmy KPMG.

Korzystanie z serwera nazw Cloudflare dzięki aplikacji jest bardzo proste. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji w systemie zainstalowany zostanie nowy profil VPN. Nie jest to jednak typowy VPN, który przekazuje cały ruch przez wirtualną sieć. To połączenie jedynie zabezpiecza ruch potrzebny do rozwiązywaniem nazw i kieruje go do serwerów Cloudflare. Od razu po nawiązaniu połączenia, wszystkie zapytania z innych aplikacji będą kierowane do serwera 1.1.1.1.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikację 1.1.1.1 znajdziecie w naszej bazie. To idealne rozwiązanie, jeśli zamierzacie korzystać z serwera DNS tylko w określonych sytuacjach. Instrukcję, jak go włączyć na stałe, znajdziecie w artykule z kwietnia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)