Chemix .NET z uprawieniami i wsparciem dla Windows 8

Chemix .NET z uprawieniami i wsparciem dla Windows 8

Redakcja
01.02.2013 16:11

Po ponad rocznej przerwie udostępniono kolejną wersje aplikacji Chemix .NET 4.2, która dostarcza wszelakich narzędzi potrzebnych przy nauce chemii na różnych poziomach czy to w szkole podstawowej, gimnazjum czy liceum.

W programie znajdziemy oczywiście niezbędną tablicę Mendelejewa, ale z dodatkowymi możliwościami — przeszukiwaniem pierwiastków, sortowaniem według wybranych kryteriów i tabelami z dodatkowymi informacjami, które można skopiować do schowka lub od razu wydrukować. Towarzyszą jej typowe tablice chemiczne, gdzie znajdziemy typowe tablice gęstości, rozpuszczalności, skalę elektroujemności i dodatkowe ciekawostki, również historyczne, jak biografie zasłużonych chemików. Część informacyjną zamyka słownik chemiczny z wyszukiwarką i możliwością prezentacji haseł powiązanych. Dostępne narzędzia wspomagające obliczenia to: przelicznik jednostek, niezbędne w laboratorium kalkulatory mas molowych i stężeń, oraz zestaw narzędzi do operowania równaniami przemian gazowych. Całość uzupełnia wykorzystująca OpenGL przeglądarka struktur molekularnych, prezentująca je w trzech wymiarach.

Obraz

Nowa wersja programu Chemix .NET oznaczona numerem 4.2.0.0 przynosi przede wszystkim możliwość pracy w Windows 8, a także poprawki błędów zgłoszonych przez użytkowników. Ilość nowości jest niewielka jednak warto wspomnieć o kilku funkcjach ułatwiających pracę z programem, w tym nową opcję wyszukiwania modułów, usprawnienia w oknie Pomocy, zmiana sposobu informowania o nowych wersjach czy nowe elementy graficzne.

Najnowszą wersję programu Chemix .NET 4.2 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Edukacja i Nauka → Biologia i chemia

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)