Chorzów partnerem Google: informacje o ruchu drogowym w Waze

Chorzów partnerem Google: informacje o ruchu drogowym w Waze27.07.2017 21:08
Chorzów partnerem Google: informacje o ruchu drogowym w Waze
Jan Mentel

Jak informowaliśmy na początku maja, Google wspólnie z European Emergency Number Association ogłosiło nabór do programu, którego nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa. Do Connected Citizens, bo taką nazwę nosi inicjatywa, jako pierwszy w Polsce oraz 13. w Europie zgłosił się Chorzów.

Wymiana danych z Google będzie się odbywać m.in. dzięki społecznej nawigacji Waze. Jej użytkownicy w czasie rzeczywistym będą mogli zgłosić zdarzenie drogowe, a informacja dostępna będzie dla innych użytkowników aplikacji oraz map Google. Oprócz wypadków czy utrudnień na ulicach, kierowcy będą mogli oznaczać także uszkodzenia infrastruktury drogowej.

Rolą chorzowskiego MZUiM jest w tym przypadku informowanie z wyprzedzeniem Google o wcześniej planowanych remontach, zmianach w organizacji ruchu, oraz wszelkich utrudnieniach wynikających przykładowo z wydarzeń sportowych, marszów czy protestów.

Google wszystkie dane zebrane od kierowców będzie przekazywało bezpośrednio do Zarządu Ulic. Dzięki temu służby będą w stanie na bieżąco monitorować płynność ruchu, co w przypadku kolizji, pozwoli im na szybką reakcję oraz zaplanowanie dojazdu w możliwie najkrótszym czasie.

Waze jest to mobilna aplikacja nawigacji drogowej, która w 2013 roku została wykupiona przez Google. Podobnie jak w przypadku popularnego w Polsce Yanosika, spory nacisk kładzie na społeczność. Kierowcy na bieżąco wzajemnie ostrzegają się o zdarzeniach drogowych. Aplikacja dostępna jest w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)