Chrome 72 z domyślnie włączonym kodekiem AV1 i poważnymi poprawkami bezpieczeństwa

Chrome 72 z domyślnie włączonym kodekiem AV1 i poważnymi poprawkami bezpieczeństwa

Chrome 72 wydany / ntr23, CC Flickr
Chrome 72 wydany / ntr23, CC Flickr
30.01.2019 16:17, aktualizacja: 30.01.2019 22:57

Przeglądarka Google Chrome została wydana w wersji 72 w kanale stabilnym. Lista zmian jest długa i wymienia między innymi 58 różnych poprawek bezpieczeństwa i drobne poprawki względem stabilnej wersji 71.

Ważniejsze poprawki na liście to między innymi domyślnie włączona obsługa kodeka AV1, testowanego na YouTubie i w kilku innych miejscach. Odtwarzając filmy w trybie picture-in-picture mamy do dyspozycji przycisk ponownego odtworzenia tego samego materiału.

Chrome 72 nie ma już flagi, która pozwala ten kodek wyłączyć. Poprawiona została obsługa kontrolerów do gier – flaga GamepadPollingRate nie jest już potrzebna, a Google ustawił częstotliwość na stałe na 250 Hz. Na desktopie nie jest też potrzebna flaga przydzielająca jeden proces na jedną stronę. Funkcja ta jest domyślnie włączona i ustawienie nie jest potrzebne. Na Androidzie możemy włączyć nawigację wstecz i do przodu gestami, korzystając z flagi gesture-nav. Korzystając z proxy, zauważymy, że logika uruchamiająca menedżera haseł została poprawiona i system zapamiętujący dane logowania aktywuje się na odpowiednich stronach.

Chrome zyskał też zaawansowaną ochronę przed atakami typu drive-by downloads, czyli pobieraniem potencjalnie szkodliwych plików „przy okazji” odwiedzania stron. Chrome 72 całkowicie blokuje też wstrzykiwanie kodu, nad czym prace zaczęły się przy wersji 66 przeglądarki.

Najnowszą wersję Chrome'a możecie pobrać z naszej bazy programów dla Windowsa i macOS-a. Jeśli jednak wolicie przeglądarkę wolną od integracji z usługami Google, polecamy projekt ungoogled chromium, także dostępny dla różnych systemów operacyjnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)