Przeglądarka Google Chrome została wydana w wersji 72 w kanale stabilnym. Lista zmian jest długa i wymienia między innymi 58 różnych poprawek bezpieczeństwa i drobne poprawki względem stabilnej wersji 71.

bEUpFCyJ

Ważniejsze poprawki na liście to między innymi domyślnie włączona obsługa kodeka AV1, testowanego na YouTubie i w kilku innych miejscach. Odtwarzając filmy w trybie picture-in-picture mamy do dyspozycji przycisk ponownego odtworzenia tego samego materiału.

Chrome 72 nie ma już flagi, która pozwala ten kodek wyłączyć. Poprawiona została obsługa kontrolerów do gier – flaga GamepadPollingRate nie jest już potrzebna, a Google ustawił częstotliwość na stałe na 250 Hz. Na desktopie nie jest też potrzebna flaga przydzielająca jeden proces na jedną stronę. Funkcja ta jest domyślnie włączona i ustawienie nie jest potrzebne. Na Androidzie możemy włączyć nawigację wstecz i do przodu gestami, korzystając z flagi gesture-nav. Korzystając z proxy, zauważymy, że logika uruchamiająca menedżera haseł została poprawiona i system zapamiętujący dane logowania aktywuje się na odpowiednich stronach.

Chrome zyskał też zaawansowaną ochronę przed atakami typu drive-by downloads, czyli pobieraniem potencjalnie szkodliwych plików „przy okazji” odwiedzania stron. Chrome 72 całkowicie blokuje też wstrzykiwanie kodu, nad czym prace zaczęły się przy wersji 66 przeglądarki.

bEUpFCyL

Najnowszą wersję Chrome'a możecie pobrać z naszej bazy programów dla Windowsa i macOS-a. Jeśli jednak wolicie przeglądarkę wolną od integracji z usługami Google, polecamy projekt ungoogled chromium, także dostępny dla różnych systemów operacyjnych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (44)
bEUpFCzH