Chrome chowa Flasha do piaskownicy

Chrome chowa Flasha do piaskownicy

Wojciech Cybulski
01.12.2010 23:29

Firma Google wydała pierwszą testową wersję Chrome, w której Flash Player jest uruchamiany w piaskownicy (sandbox). Jest to kolejny etap integracji technologii Adobe w Chrome.

Postępująca integracja odtwarzacza Flash z Chrome trwa od dobrych kilkunastu miesięcy. Pod koniec czerwca Google włączył Flash Player do stabilnych wydań swojej przeglądarki. Obecnie internetowy gigant skupia się na uruchamianiu Flasha w piaskownicy, dzięki czemu złośliwy kod wykonywany przez odtwarzacz tej technologii nie jest w stanie wpłynąć na bezpieczeństwo systemu operacyjnego. Początkowo nowe rozwiązanie będzie dostępne wyłącznie w deweloperskich wydaniach Chrome dla systemu Windows XP, Vista i 7. Google zapowiedział, że sandbox Flash Playera będzie cały czas rozwijany i udoskonalany - osoby testujące kompilacje dev będą otrzymywały stosowne poprawki poprzez system automatycznych aktualizacji. Według inżynierów Google izolacja Flash Playera powinna wyraźnie poprawić bezpieczeństwo Chrome. Zalety nowego rozwiązania docenią w szczególności użytkownicy Windows XP, który jest wyjątkowo podatny na różnego rodzaju ataki z wykorzystaniem luk we Flashu.

Deweloperskie wydanie Chrome można pobrać bezpośrednio ze strony przeglądarki. Należy pamiętać, że jest to testowa wersja programu i może działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)