Chrome dla Androida odpowiada na nasze pytania już w pasku adresu

Chrome dla Androida odpowiada na nasze pytania już w pasku adresu

Chrome dla Androida odpowiada na nasze pytania już w pasku adresu
Redakcja
16.09.2014 11:50

Jednym z charakterystycznych rozwiązań przeglądarki Google Chrome od samego początku jej istnienia jest zintegrowany pasek adresu i wyszukiwarka. W zależności od użytkownika, bywa to opcją bardzo wygodną ułatwiającą pracę, lub zupełnie nieintuicyjną i jedynie utrudniającą wyszukiwanie w różnych serwisach, tym bardziej, że opcje wyszukiwania nie są tak łatwo dostępne. Google nie zamierza jednak tego zmieniać, co więcej, w wynikach wyszukiwania niebawem zobaczymy bardziej rozbudowane podpowiedzi, które nie są tylko hasłami.

350125733030619073

Obecnie po wpisaniu interesującego nas zapytania do paska adresu otrzymujemy listę podpowiedzi. Dotyczy to zarówno przeglądarki w wersji desktopowej, jak i mobilnej skierowanej dla Androida i systemu Chrome OS. Ta druga wersja pozwala na włączenie odpowiedzi zawartych w znalezionych wynikach. Nic wam to nie mówi? Wystarczy spojrzeć na dołączony do notki zrzut wykonany w Chrome dla Androida. Już po wpisaniu zapytania o pogodę we Wrocławiu otrzymujemy wynik. Nie musimy korzystać z wyszukiwarki Google w znany do tej pory, standardowy sposób. Niektóre wyniki, które były od dawna zintegrowane z wyszukiwarką, teraz są dostępne już w propozycjach odpowiedzi.

Aby aktywować nową funkcję należy przejść pod adres chrome://flags, a następnie włączyć opcję „Answers in Suggest” i ponownie uruchomić przeglądarkę. Jak na razie pasek reaguje na zapytanie o pogodę, pełni funkcję kalkulatora, ale pozwala również dowiedzieć się np. jakie są stolice konkretnych stanów USA. Funkcja działa już w stabilnej wersji przeglądarki Chrome dla Androida, przetestowaliśmy ją i wiemy, że język systemu może być ustawiony na automatyczny lub polski, nie jest wymagane przełączanie na język angielski. Przeglądarkę znajdziecie oczywiście w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu, zapraszamy więc do samodzielnego przetestowania tej nowości i podzielenia się wrażeniami. Może uda się wam znaleźć naprawdę przydatne zapytania, zwracające wyniki już w propozycjach?

Nie wiadomo, czy i kiedy najnowsza funkcja znajdzie się w wersji desktopowej dla systemu Windows i komputerów Mac. Podobnie wygląda sprawa z systemem iOS. Pewne jest natomiast, że Google ma zamiar nadal eksperymentować z paskiem adresu i wynikami wyszukiwania. Firma ta ma w zasadzie monopol na rynku wyszukiwarek, każda, nawet najdrobniejsza zmiana jaka w niej zachodzi jest istotna i zauważalna.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)