Chrome dla Androida z blokadą reklam – już teraz w wersjach testowych

Chrome dla Androida z blokadą reklam – już teraz w wersjach testowych

Chrome dla Androida z blokadą reklam – już teraz w wersjach testowych
Oskar Ziomek
01.08.2017 11:25

Przeglądarka Google Chrome w mobilnej wersji dla Androida już wkrótce wyposażona zostanie we wbudowany mechanizm blokownia reklam. Trafił on właśnie do testowych wersji przeglądarki w odmianach Canary oraz Dev, zatem można go już samodzielnie testować. W założeniu blokowane mają być tylko te najbardziej niepożądane reklamy, które utrudniają swobodne przeglądanie Internetu, ale jak jest w praktyce?

Na tę chwilę – kiepsko. Podczas swobodnego przeglądania Internetu nie zauważyliśmy, by włączona opcja blokowania reklam dawała efekt, który mógłby przełożyć się na wyraźnie lepsze wrażenia podczas surfowania po Sieci. Testowaliśmy jednak wersję Canary, a jak wiadomo, jest to wczesna edycja przeglądarki, w której trudno o stabilność, zaś funkcje po to są tutaj testowane, by udoskonalać je, nim trafią do stabilnego wydania aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Warto jednak dodać, iż nawet gdy blokowanie reklam w Chrome zostanie już dopracowane i wkrótce trafi do ostatecznego wydania, trudno będzie się po nim spodziewać całkowitego oczyszczenia Internetu z reklam. Jak sugeruje sam opis funkcji, blokowane mają być tylko te najbardziej uciążliwe, a nie należy również zapominać, iż Google mocno związane jest z kampaniami reklamowymi w Sieci, toteż blokowanie wszystkich w tej sytuacji byłoby po prostu nierozsądne.

Eksperymentalne blokowanie reklam powinno być dostępne zarówno w Chrome Canary, jak i Chrome Dev. Może się jednak zdarzyć, że nie u wszystkich użytkowników funkcja blokowania reklam będzie już teraz widoczna w ustawieniach – w naszym przypadku dostępna była wyłącznie w wersji Canary. Rozwiązaniem może się okazać bezpośrednia instalacja najświeższego pliku APK z pominięciem Sklepu Play. Zarówno stabilną, jak i testowe edycje Chrome'a (po rozwinięciu menu Wszystkie wersje) możecie pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)