Chrome dostanie nowość znaną z Edge'a. Przenoszenie kart będzie wygodniejsze

Strona głównaChrome dostanie nowość znaną z Edge'a. Przenoszenie kart będzie wygodniejsze
27.01.2020 15:55
Google Chrome dostanie nowość, która ułatwi przenoszenie kart do okien, fot. Oskar Ziomek
Google Chrome dostanie nowość, która ułatwi przenoszenie kart do okien, fot. Oskar Ziomek

Użytkownicy Chrome'a niedługo będą się mogli cieszyć z funkcji, która ułatwi pracę z wieloma kartami i oknami. Do przeglądarki ma trafić nowa opcja w menu kontekstowym, dzięki której jednym kliknięciem można utworzyć nowe okno z szeregu zaznaczonych wcześniej kart. Analogiczna funkcja jest dostępna już dzisiaj w nowym Edge'u.

bEDcXmwl

Jak zwrócił uwagę MSPoweruser, chodzi tu o możliwość zaznaczenia kilku otwartych kart z pomocą klawisza Shift i późniejsze utworzenie z nich nowego okna przeglądarki. Opcja może się przydać w szczególności osobom, które pracują z wykorzystaniem kilku monitorów – wówczas dzielenie kart na okna odbywa się częściej, niż podczas pracy z jednym ekranem.

Przenoszenie grupy kart do nowego okna w przeglądarce Microsoft Edge.
Przenoszenie grupy kart do nowego okna w przeglądarce Microsoft Edge.

Oczywiście warto pamiętać, że wybrane karty można przenosić do nowych okien już teraz, choć tylko pojedynczo. Wystarczy "złapać" dowolną kartę myszką, a następnie "wyciągnąć" ją z okna, by automatycznie utworzyła nowe. Analogicznie można do niej dodać inne karty, przenosząc je kolejnymi ruchami myszy.

bEDcXmwn

Na co dzień jest to bardzo wygodne, więc nowa opcja przyda się przede wszystkim wtedy, gdy konieczność tworzenia nowych okien jest częsta, a użytkownik oczekuje jednoczesnego przeniesienia do nowego okna na przykład kilkunastu kart. W przypadku dwóch czy trzech kart, równie wygodny będzie dotychczasowy sposób.

Przeglądarkę Google Chrome można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEDcXmxj