Chrome Enterprise: Google śmiało zapuszcza się na teren Microsoftu

Chrome Enterprise: Google śmiało zapuszcza się na teren Microsoftu

Chrome Enterprise: Google śmiało zapuszcza się na teren Microsoftu
Mariusz Błoński
23.08.2017 10:32

Google śmiało wchodzi na rynek przedsiębiorstw i prezentuje Chrome Enterprise. Ma ono być odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony firm, które już używają Chrome OS i oczekują profesjonalnego, a jednocześnie łatwego w obsłudze i zoptymalizowanego pod kątem ich potrzeb narzędzia do zarządzania posiadanymi urządzeniami z systemem Chrome OS.

Chrome Enterprise to nic innego jak Chromebooks for Work w nowej odsłonie. Za korzystanie z niego trzeba zapłacić 50 dolarów rocznie od każdego posiadanego urządzenia.

Obraz

Trzeba przyznać, że Google zdecydowanie wchodzi na teren Microsoftu. Głównym elementem, który ma zachęcić przedsiębiorstwa do korzystania z oferty koncernu jest pełna kompatybilność Chrome Enterprise z microsoftowym Active Directory. Dla wielu przedsiębiorstw, które zastanawiały się nad wykorzystaniem Chrome OS, brak tej kompatybilności był przeszkodą nie do pokonania. Dzięki nowemu narzędziu będą mogły bez przeszkód zarządzać zarówno urządzeniami z Chrome OS jak i korzystać z usług Google Cloud.

Łatwe zarządzanie zapewni VMware Workspace ONE, dzięki któremu administrator może z jednego miejsca tworzyć grupy na podstawie lokalizacji geograficznej, używanej platformy, zadań wykonywanych w firmie, pełnionych funkcji, przynależności do konkretnego wydziału i innych cech oraz przypisywać tym grupom odpowiednie uprawnienia. Możliwe jest również stworzenie własnego wewnątrzfirmowego sklepu z aplikacjami przeznaczonymi dla pracowników.

Obraz

Licencja na Chrome Enterprise daje też dostęp do całodobowej pomocy technicznej czy narzędzi do zarządzania drukarkami. Łatwiejsze stało się również zarządzanie firmową siecią oraz aktualizowanie systemu. Dodatkowym bonusem jest mechanizm ochrony przed kradzieżą firmowego sprzętu.

Google zaprasza jednocześnie na webinarium, które odbędzie się 23 sierpnia. Firma obiecuje, że jej pracownicy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące korzystania z Chrome Enterprise.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)