Chrome OS trafia na tablety, by pomóc w nauce dzieciom i młodzieży

Chrome OS trafia na tablety, by pomóc w nauce dzieciom i młodzieży

Chrome OS trafia na tablety, by pomóc w nauce dzieciom i młodzieży
Oskar Ziomek
27.03.2018 13:46, aktualizacja: 27.03.2018 15:38

System operacyjny Chrome OS, który dotychczas spotkać można było głównie w Chromebookach, od teraz dostępny będzie także w innych sprzętach. Oprogramowanie trafi do tabletów, które kierowane są do sektora edukacji. Szczegóły pierwszego modelu, który stworzony został przez Google we współpracy z Acerem są już znane, a celowanie w sektor edukacji nie powinno być zaskakujące, jako że Chromebooki na rynkach, gdzie są wykorzystywane, są w nim wyjątkowo popularne.

Pierwszy model to Acer Chromebook Tab 10. To typowy tablet, który nie został wyposażony w klawiaturę, ale dostępny będzie wraz z rysikiem. Co ważne, sprzętem będzie można zarządzać dokładnie tak samo jak dotychczas laptopami z Chrome OS. Wygodne będzie więc dzielenie się sprzętem, logowanie na różne konta przez uczniów oraz zarządzanie wszystkim przez szkołę – z poziomu tego samego narzędzia, którym obsługiwane są laptopy.

Oprogramowanie zainstalowane na tablecie pozwoli korzystać z szeregu aplikacji dostosowanych do różnych przedmiotów. Google przytacza tu przykłady aplikacji, które świetnie sprawdzą się w nauce, a mowa między innymi o wykonywaniu notatek w Keep, pracy z dokumentami PDF w programie Squid, czy uczestniczeniu w prezentacjach dzięki Google Classroom.

Od strony sprzętowej tablet zaoferuje wyświetlacz IPS o przekątnej 9,7 cala z rozdzielczością 2048 × 1536, 4 GB pamięci operacyjnej, 32 GB miejsca na dane oraz baterię o pojemności 34 Wh. Za łączność odpowiadać będzie port USB typu C, slot na karty pamięci microSD, gniazdo słuchawkowe, Wi-Fi 802.11ac oraz Bluetooth 4.1. Urządzenie wyposażone będzie również w przednią i tylną kamerę, odpowiednio o rozdzielczości 2 i 5 megapikseli.

Jak informuje serwis Ars Technica, Acer Chromebook Tab 10 trafi do sprzedaży w Ameryce Północnej w cenie 329 dolarów i będzie dostępny już w przyszłym miesiącu. Sprzęt będzie można również kupić w pozostałych częściach świata, w tym w Europie za 329 euro z VAT (około 1390 złotych). W tym przypadku dostępność w sklepach przewidywana jest na maj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)