Chrome w końcu będzie miał „Do Not Track”

23.02.2012 15:18, aktual.: 23.02.2012 18:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google i Digital Advertising Alliance opowiedzieli się za wprowadzeniem do najpopularniejszych przeglądarek funkcji Do Not Track, która umożliwia na życzenie użytkownika wyłączenie śledzenia aktywności użytkownika na stronach, których nie odwiedził. Dotyczy to głównie usług zbierających statystyki, sieci reklamowych i platform społecznościowych.

W efekcie możemy spodziewać się, że Do Not Track nareszcie trafi do Google Chrome. Przycisku umożliwiającego poruszanie się po stronach należy spodziewać się w przeglądarce przed końcem tego roku. Google opierał się przez ponad rok przed wprowadzeniem Do Not Track do Chrome'a, gdyż zdaniem wielu reklamodawców w ten sposób można zaszkodzić stronom czerpiącym zyski z personalizowanych reklam. Digital Advertising Alliance, który reprezentuje ponad 400 firm z branży, zobowiązał się do wprowadzenia standardu w ciągu najbliższych 9 miesięcy. Firmy nie zaniechają śledzenia całkowicie, ale zobowiązały się do niewykorzystywania danych o naszych zwyczajach do wysyłania kierowanych reklam, ofert pracy, informacji o kredytach, i tak dalej. Do Not Track nie ochroni nas jednak przed wszechobecnym przyciskiem „Lubię to!” i śledzeniem ze strony Facebooka.

Według Wall Street Journal, najwięksi reklamodawcy już od dłuższego czasu honorują specyfikację technologii wbudowanej dotąd w Internet Explorerze, Firefoksie i Safari. Użytkownicy tych przeglądarek mogą włączyć tryb, w którym ich aktywność nie jest śledzona przez strony trzecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)