Chroń swoją prywatność z AdFenderem

Chroń swoją prywatność z AdFenderem

Chroń swoją prywatność z AdFenderem
Redakcja
08.06.2015 14:17

Problem ochrony prywatności użytkowników i ich świadomości jest bardzo złożony, o czym możecie dowiedzieć się z dzisiejszego wstępniaka Adama. Na szczęście istnieją narzędzia, które pozwalają nam, użytkownikom, na obronę własnej prywatności przed śledzeniem ze strony najróżniejszych korporacji i walkę z wprowadzanym przez nie bałaganem. Jednym z nich jest AdFender.

Jest to niewielka aplikacja, która służy do blokowania reklam i ochrony prywatności użytkowników. Dzięki wykorzystaniu lokalnego serwera proxy program umożliwia blokowanie m.in. bannerów, reklam flash, multimediów reklamowych, a także elementów śledzących. Dane internetowe przechodzą przez silnik AdFendera, gdzie są analizowane i w razie potrzeby blokowane. Aplikacja może dzięki temu wykrywać zasoby z hostów reklamodawców i firm, które śledzą użytkowników w celu tworzenia ich profili. AdFender blokuje tego typu żądania, chroniąc tym samym użytkownika.

Obraz

Co ważne, dzięki takiej zasadzie działania program może obsługiwać wiele różnych przeglądarek bez instalowania w nich jakichkolwiek dodatków. Niestraszny mu Internet Explorer, Firefox Chrome, Opera, Maxthon, a także ich modyfikacje jak np. Pale Moon, SRWare Iron czy Waterfox. Program filtruje ruch nie tylko przeglądarek internetowych, ale również komunikatorów i klientów korzystających z infrastruktury P2P. W ustawieniach AdFendera znajdziemy predefiniowane listy elementów do blokowania. Znajdują się na niej np. bardzo popularne EasyList wraz z odmianami regionalnymi, a także EasyPrivacy. Aplikacja chroni także przed szkodliwym oprogramowaniem, domyślnie blokuje bowiem hosty uznane za wykorzystywane do dystrybucji wirusów.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać własne reguły, również takie, które będą wykluczać określone witryny i zasoby z działania blokady. Z poziomu aplikacji możliwe jest również usuwanie ciasteczek i historii z przeglądarek Internet Explorer, Chrome i Firefox. Całość radzi sobie z obsługą aplikacji zarówno 32, jak i 64-bitowych. Choć interfejs AdFendera nie jest dostępny w języku polskim, aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Program jest udostępniany za darmo, znajdziecie go już w bazie aplikacji naszego serwisu.

Oczywiście nie możemy traktować tej aplikacji na równi z blokerami reklam takimi jak uBlock czy nieco wolniejszy Adblock Plus. Wspomniane rozszerzenia są w stanie modyfikować strony już po uzyskaniu ich kompletnego kodu (po wykonaniu skryptów JavaScript), AdFender filtruje natomiast ruch na niższym poziomie. Nie oznacza to, że jest przez to gorszy. Wprost przeciwnie, to doskonały dodatek, który jako pierwszy zajmie się analizą ruchu sieciowego w naszych aplikacjach. Zachęcamy do wypróbowania go.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)